ZŠ Skálova získala peníze na nákup sportovního vybavení

Základní škola Skálova vyhrála první místo v soutěži Sport Školám, kterou pořádala společnost Procter & Gamble společně se sítí prodejen Penny Market, a získala 50 tisíc korun na nákup sportovního vybavení.


Pravidla soutěže Sport Školám určovala, aby v období od 10. ledna do 6. března 2014 zákazníci prodejen Penny Market hlasovali na stránkách www.sportskolam.cz či prostřednictvím sms o tom, která škola má částku získat. Po skončení soutěže bylo turnovské základní škole Skálova posláno na účet 50 tisíc korun na nákup sportovních potřeb.

„Samozřejmě jsme rádi, že vyhrála právě naše škola. Vzhledem k tomu, že máme zaměření na sport, tak se nám dar velmi hodí. Když jsem školu na podzim registroval do soutěže Podpořte budoucí šampiony, nenapadlo mě, že bychom mohli vyhrát. Rád bych tímto poděkoval všem lidem, kteří hlasovali právě pro naši školu, velmi si toho vážíme," uvedl k úspěchu školy její ředitel Michal Loukota.

„Naší dlouhodobou filozofií je podpora sportu mládeže. I proto jsme se rozhodli uspořádat akci Sport školám. Myslíme si, že právě na základní škole si děti získávají silné vazby ke sportu. Věříme, že si děti nové vybavení užijí a sport se stane přirozenou součástí jejich života," sdělil Juraj Králik ze společnosti Procter & Gamble.

Soutěžní akce „Sport školám" se zúčastnilo 549 škol celé České republiky. V každém kraji obdržela tuto částku jedna základní škola.

(Zdroj: TZ ZŠ Skálova)