Na start závodů se postavilo 1600 závodníků

Oddíl orientačního běhu TJ Turnov hostil dvojzávod Českého poháru v orientačním běhu.


Největší závody ve své historii úspěšně uspořádal oddíl orientačního běhu TJ Turnov, který po dlouhých 14 letech organizoval veliký celostátní závod. Dvojzávodu Českého poháru se o uplynulém víkendu v lesích u Rokyté účastnilo přes 1600 běžců. Řadu přihlášených závodníků odradilo počasí. Běželo se v rozlehlém lese na okraji bývalého vojenského prostoru v Ralsku mezi Rokytou a bývalým Jablonečkem.

V sobotu se za deštivého počasí běžel velmi náročný závod na klasické trati. Závodníky čekaly hluboké rokle a bukové svahy, ale i rovinatější rychlé pasáže lesa. V hvězdami nabité elitní kategorii mužů zvítězil největší favorit této disciplíny Jan Šedivý z oddílu SK Praga Praha, který na patnáctikilometrovou kopcovitou mužskou trať potřeboval necelých 98 minut. V dámské elitě si pro vítězství doběhla pardubická závodnice Martina Zvěřinová.

Nedělní dopoledne u Rokyté patřilo závodu na krátké trati. Počasí se umoudřilo a na závodníky čekala rovinatější rychlejší část lesa a kontroly ukryté v jámách a prohlubních. V mužích si pro vítězství opět doběhl největší favorit, kterým na krátkou trať byl Vojtěch Král z oddílu SK Severka Šumperk. V ženské kategorii vyhrála další z početné skupiny elitních pardubických závodnic Iveta Duchová.

O cenné umístění a body do dlouhodobých soutěží se bojovalo i v nejvyšších kategoriích žáků, dorostu, juniorů i veteránů nad 75 let.

Vyjma vytrvalého deště, který připravil velmi kluzké a obtížné podmínky v sobotním dlouhém závodě, proběhly celé závody ve velmi příjemné atmosféře a věříme, že závodníci odjížděli z Rokyté spokojeni. Jak dodává i předseda organizačního výboru Daniel Wolf, velký dík si zaslouží všichni ochotní turnovští pořadatelé, kterých bylo od pátku více než 80, i partneři závodu, bez kterých by se závod takového formátu nikdy nemohl uskutečnit. Závěrečného ceremoniálu a předávání cen nejlepším se zúčastnil i starosta města Turnova Tomáš Hocke.