Pejsek a kočička rozezpívají malé diváky

Hezké pohádky, písničky, radost a spoustu úsměvů přiveze do Turnova v úterý 18. března 2014 Hudební divadlo dětem Michaely Novozámské.


Svým koncertním pořadem „Povídejme si, děti“, které se uskuteční v městském divadle se začátky v 8:30 a v 10:00 hodin, chce Hudební divadlo dětem Michaely Novozámské děti ze školek a prvního stupně základních škol z Turnova a okolí pobavit, poučit, rozezpívat a pohladit po duši.

Představení je složené ze tří pohádek napsaných na motivy knihy klasika Josefa Čapka. Malí diváci prožijí příběh pejska a jeho roztržených kaťat, ve druhé pohádce pomohou kočičce zdobit chudou noční košilku a ve třetím Čapkově příběhu uvaří narozeninový dort, který jim ale sní velký zlý pes. V závěrečné směsi písniček z představení si děti připomenou část melodií a textů skladeb, kterých je v představení spousta.

Tvorba Hudebního divadla dětem je určena hlavně pro věkovou kategorii dětí od tří do deseti let a všem představením divadla dominují písničky, jejichž autorkou je Michaela Novozámská. „ Naši malí diváci ve všech městech České republiky na písničky okamžitě reagují, zpívají si je s námi. Tak se z našeho koncertního pořadu stává milé a kouzelné písničkové setkání,“ řekla nám Michaela Novozámská a dodala: „Při našich minulých návštěvách Turnova byly děti velmi milé a skvěle zpívaly. Tak se na ně moc těším. Stejně tak i na naše vánoční představení, které zde odehrajeme 18. prosince letošního roku. Při něm si s dětmi zase hodně zazpíváme.“ Kvalitní, nepodbízivé a zároveň poučné kultury pro děti není mnoho a toto nevšední pojetí pohádek Josefa Čapka děti určitě nezklame.  Tak jako nezklamalo děti po celé České republice, kde Hudební divadlo dětem s tímto projektem hostovalo.