Pěstounské rodiny se sešly v Liberci a báječně se bavily

Ze všech koutů Libereckého kraje dorazilo 1. února 2014 na pět stovek dětí a dospělých z pěstounských rodin do krajské metropole, aby si užili odpoledne, které pro ně již podvanácté uspořádala Nadace SYNER.

Z plného sálu Mezinárodního centra Universium pronikal na chodby často smích. Ať už při loutkové pohádce O Budulínkovi nebo při písničkách a soutěžích komiků Vandy a Standy, ze kterých si jako odměnu děti odnášely plyšáky. Chvíle napětí se salvami smíchu se střídaly při vystoupení kouzelníka Radima Šocha, který při jednom čísle vyčaroval i živého králíka. „Program je záměrně pestrý, aby bavil ty nejmenší i patnáctileté teenagery, kteří také rádi na akci chodí. V minulosti se nám v rolích moderátorů vystřídali i známí umělci jako Martin Dejdar, Petr Vacek nebo Magda Reifová. Pokaždé bylo odpoledne jiné a pokaždé jsme především od rodičů slyšely, jak hezkou akci jsme uspořádaly,“ shodně uvádí představitelky nadace Eva Syrovátková a Iva Urbanová.

Setkání, na které původně byli zváni jen liberečtí pěstouni, časem přerostlo do celokrajského rozměru. „Osvědčilo se nám, že jsme jej z předvánočního termínu přesunuli na začátek roku, letos to vyšlo krátce po pololetním vysvědčení,“ říká Syrovátková. A právě hezké známky použili i někteří rodiče jako motivaci svých dětí. „Doma jsem oznámila, že s trojkou z češtiny se akce nezúčastníme,“ svěřila se s úsměvem pěstounská máma Dana z Liberce, aby v zápětí dodala, že se její osmiletý Jakub skutečně v posledních dnech zlepšil. Paní Dana za tím skutečně vidí snahu „třeťáka“ zúčastnit se zábavného odpoledne. Na akci byly pozvány i pracovnice sociálně právní ochrany dětí příslušných pověřených městských úřadů, tj. z České Lípy, Frýdlantu v Čechách, Jablonce nad Nisou, Jilemnice, Liberce, Nového Boru, Semil, Tanvaldu, Turnova a Železného Brodu.

Vedle programu si pěstouni nemohli vynachválit atmosféru Mezinárodního centra Universium. „Jsme na této akci již potřetí a těšíme se jak na nadační program, tak i na výborné občerstvení,“ prozradil pěstoun Karel z České Lípy. Na setkání přijel s manželkou a třemi dětmi, kterým ze všeho nejvíc chutnaly koláče. Další sladkosti si děti při odchodu odnášely v dárkových taškách. Celé odpoledne, resp. celý den se o pěstouny starali pomocníci nadace a dobrovolníci z řad zaměstnanců a přátel firmy SYNER. Ti pomáhali v šatně, roznášeli občerstvení, nafukovali balónky a starali se o pohodovou náladu.

(Zdroj: tisková zpráva S group holding a.s.)