Městští hasiči zasahovali u dopravní nehody

Jednotka Sboru hasičů města Turnova byla v pátek 13. září 2013 v 19:15 hodin povolána k vážné dopravní nehodě, která se stala ve Štěpánovicích směrem k Rovensku pod Troskami.

Po příjezdu na místo nehody turnovští hasiči spolu se semilskými profesionály vyprostili s pomocí hydraulických nástrojů osobu zaklíněnou v havarovaném voze a předali ji zdravotníkům. V době zásahu se jim však do vozidla vloupal člověk, který se zranil při vloupání do blízkého zemědělského objektu. Krví z řezných ran znečistil celý interiér vozu. Při zásahu proti této osobě bylo krví kontaminováno také pracovního oblečení turnovských hasičů. „Vyčištění zásahových obleků nám zajistil Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, ovšem bez záruky zachování ochranných prvků,“ informoval velitel jednotky Martin Bartoníček.  Protože Sboru hasičů města Turnova vznikla nemalá škoda, byla pak celá záležitost předána policistům.

Sbor hasičů Města Turnova byl založen v roce 2000 usnesením zastupitelstva města a pracovat začal od 1. 1. 2001. Sídlem jednotky, která má 15 členů, je hasičárna na Daliměřicích. V roce 2012 vyjeli turnovští hasiči dvacetkrát k požárům. 21krát byli povoláni k dopravním nehodám, především na silnicích na Liberec a Jičín. K technickým zásahům při povodních, polomech, větrných smrštích, úniku chemických nebo ropných látek či evakuacím lidí nebo zvířat byli zavoláni 12krát. Šestkrát se jednotka zúčastnila taktických cvičení.