Podzimní cyklovýlet kolem řeky Jizery 22. září

Město Turnov, Sdružení Český ráj a Obec Svijany ve spolupráci s partnery pořádají v sobotu 22. září cyklovyjížďku s průvodcem nazvanou „Podél řeky za přírodou a historií“. Cyklojízda je určena všem milovníkům cykloturistiky, kteří chtějí navštívit zajímavá místa podél toku řeky Jizery a dozvědět se o aktuálním stavu projektu cyklostezky. Trasa je vhodná pro rekreační cyklisty i rodiny s dětmi. Cyklojízda se koná u příležitosti kampaně Evropského týdne mobility pořádaného městem Turnov, která od 16. do 22. září nabídne bohatý program pro širokou veřejnost.

Start cyklovyjížďky je v sobotu 22. září v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Pro účastníky je připravena trasa Turnov - Dolánky – Bartošova pec – Jenišovice – Zámek Sychrov – Svijany - Turnov o délce 35 km.

Plakát Cyklovyjížďka

V průběhu cyklojízdy účastníci navštíví zámek Sychrov, kde si prohlédnou unikátní výstavu „I král byl dítětem“, která představuje život dětí ve šlechtických rodech. Jako jedni z prvních se projedou po nové 1. naučné stezce Svijany, která jim bude slavnostně představena zástupcem obce Svijany.

Letošní jízda navazuje na sérii úspěšných cyklojízd, pořádaných od roku 2007 Sdružením Český ráj a partnery v rámci projektu Greenway Jizera.

Cílem projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery, která bude součástí tras pro různé druhy bezmotorové dopravy (pěší, vodní atd.). Cyklostezka se stane součástí evropské sítě bezpečných stezek Greenways. V České republice se tak připojí například ke Greenway Praha - Vídeň nebo Moravským vinařským stezkám.

Partneři cyklojízdy:

Sdružení Český ráj

Město Turnov

Obec Svijany

Nadace partnerství

Nadace České spořitelny

Celá tisková zpráva SČR