Tomáš Dlabaja je mistr světa

Turnovský orientační běžec Tomáš Dlabaja se stal o víkendu ve švýcarském Lausanne mistrem světa ve štafetách. S reprezentačními kolegy Janem Šedivým a Janem Procházkou přepsali historické tabulky a ve vyrovnaném závodě si doběhli pro tituly mistrů světa. Reportáž z letošního MS v OB bude k vidění na ČT4 ve středu od 15:50 hod.

Tomáš Dlabaja štafetu rozbíhal a z 35 reprezentačních štafet doběhl s minimálním odstupem čtvrtý. Druhý úsek běžel Jan Šedivý, který se v průběhu závodu propracoval na první místo, na kterém předával i Janu Procházkovi. Jan Procházka absolvoval celý závod ve skupince s nakonec druhými Nory a třetími Švédy. Nejen výsledek, ale i aktivní přístup v průběhu závodů jsou nejlepší vizitkou našich tří závodníků.

Mistrovství světa v orientačním běhu se běhá od roku 1966, ale nikdy se nepodařilo získat zlatou medaili ze štafetového závodu a tento výsledek je určitě jeden z největších v celých dějinách našich orientačních sportů vůbec.

Tomáš Dlabaja přepsal klubovou historii již v minulém roce a hned několikrát. Pro OOB TJ Turnov vybojoval vůbec první individuální zlaté medaile z domácích šampionátů, byl u  1. místa na MČR klubů a nominoval se i na MS, kde se mu však nedařilo. Tento výsledek ční daleko nad ostatními, které se v 30 leté historii oddílu podařilo turnovským závodníkům vybojovat. S mistrem světa se budete moci osobně setkat na orientačních závodech, které pořádá turnovský oddíl 25. ‑ 26. srpna na Malé Skále.

Tomášovi i oběma Janům patří velký dík a uznání za tento úžasný výsledek.

Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov

www.woc2012.ch

www.tur.cz