Město navýšilo počet kontejnerů na textil

Město Turnov navýšilo počet kontejnerů na textil. Z původních 16 kusů je pro občany nyní k dispozici 20 kontejnerů firmy Dimatex. Nově jsou kontejnery umístěny v Dolánkách na parkovišti, v ulici Svobodova (kousek za čerpací stanicí Kontakt), na Koňském trhu (nyní 2, původně 1 kontejner). Nově přibyl i kontejner v ulici Nádražní u Billy (nyní 4, původně 3 kontejnery).

Stávající stanoviště s kontejnery: Budovcova ul., Mašov – u školy, Diamantová 1909 – Výšinka, Zborovská ul. – mateřská škola, Koňský trh, Žižkova ul. – pension důchodců, Brigádnická ul. - Patočkovo sídliště, Zahradní ulice – COOP Diskont, Hruborohozecká ul. – hasičárna Daliměřice, Bezručova ul. 361, Přepeřská ul. 1802 (sídliště Přepeřská), sběrný dvůr Vesecko (2 kusy kontejnerů).

Upozornění, co do kontejnerů patří a nepatří:

čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) v igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty.

znečištěný nebo mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky, netextilní materiál, komunální odpad, elektrospotřebiče atd. čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) v igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem občanům, kteří se snaží ve svých domácnostech odpady třídit a odkládají je do příslušných kontejnerů určených na sběr využitelných složek komunálního odpadu. Tím výrazně pomáhají snižovat náklady na likvidaci odpadů a ušetřené finance je možno investovat na rozvoj města.

Vytříděné oděvy a textilní materiály se recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čisticích materiálů. Nepoškozené ošacení vhodné pro další nošení je využito jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích.

Plakátek k vytištění ZDE.

Kontaktní osoba: Ing. Milan Sehnal,OŽP, tel. 481 366 159, m.sehnal@mu.turnov.cz