Barevný Den rekordů na ZŠ Skálova

ZŠ Skálova přichystali den před vysvědčením, a to 28. 6., netradiční akci s názvem Den rekordů.  Jak uvedl Mgr. Roman Mareš, ředitel školy, cílem bylo uspořádat společnou akci pro žáky z obou pracovišť a s veselou myslí se s nimi rozloučit před prázdninami. Proběhlo hromadné focení v barvách duhy, měřila se intenzita křiku žáků i učitelů, vytvořil se živý řetěz od školy na nám. Českého ráje. Opravdu povedená akce.

Na této akci, které se zúčastnilo přibližně 450 žáků, byly vytyčeny tři cíle, kterých chtěli žáci i učitelé společnými silami dosáhnout. Především, aby byla na jedné fotce celá škola. Dle ředitele školy je to v Turnově ojedinělý počin a doufá, že i když to bylo poprvé, snad ne naposled. A aby to nebyla nuda, proběhlo na školní zahradě hromadné focení všech žáků školy barevně laděných do duhy.

Dalším počinem bylo měření, jakého hluku jsou žáci školy schopni. Měřící technika naměřila 116 dB. Ani učitelé se nenechali zahanbit a vykřičeli 119 dB. Čeho si jistě občané Turnova a jeho návštěvníci všimli, byl živý řetěz barevně oděných žáků školy, který se táhl od budovy školy Skálovou ulicí a měl za cíl dosáhnout až ke kašně na nám. Českého ráje, což se podařilo. Žáci se dostali až za roh za budovu Spořitelny do Jiráskovy ulice a vzdálenost od školy ke kašně překonali o 52 metrů.

„Děkujeme všem za zájem, od veřejnosti i žáků máme pozitivní ohlasy“, prohlásil ředitel Mgr. Mareš.

Kateřina Doubravová, kancelář tajemníka