Vyjádření k diskuzi na téma Panochova nemocnice Turnov

V posledních dnech v některých médiích zveřejněny informace o Panochově nemocnici Turnov, s. r. o., které zavdaly příčinu k různým dohadům a diskuzím.

Vzhledem k tomu, že byly v posledních dnech v některých médiích zveřejněny informace o   Panochově nemocnici Turnov, s.r.o., které zavdaly příčinu k různým dohadům a diskuzím,  reaguji na ně tímto stanoviskem:

Panochova nemocnice je stoprocentním majetkem Města Turnov. Město  je jejím zakladatelem a jediným vlastníkem. Rada města plní funkci valné hromady,  o veškerých majetkových krocích rozhoduje zastupitelstvo města. V tomto směru žádné aktuální ani budoucí úkony  nebyly projednávány.

Nemocnice je největší a asi nejdůležitější městskou  organizací s nenahraditelným významem pro občany města a celé spádové oblasti. Proto byly v posledních letech  v turnovské nemocnici investovány desítky milionů korun tak, aby byla zajištěna kvalitní péče v co nejširším rozsahu a nemocnice vyhověla  i nejpřísnějším  kritériím na kvalitu zde poskytovaných služeb.

 

Hana Maierová, starostka Turnova