Turnov získalo ocenění druhé nejlepší město pro podnikání Libereckého kraje

Dne 23. září 2011 proběhlo v Liberci slavnostní vyhlášení čtvrtého ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys, kde Město Turnov získalo několik ocenění.

Dne 23. září 2011 proběhlo v Liberci slavnostní vyhlášení čtvrtého ročníku srovnávacího výzkumu

Město pro byznys.

 Vyhlášena byla města s nejlepšími podmínkami pro podnikatele v Libereckém kraji. Obce se hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné zprávy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.  

Město Turnov získalo ocenění jako druhé nejlepší město pro podnikání Libereckého kraje. V loňském roce se umístilo dokonce na místě prvním. Partnerem výzkumu Eurovia CS bylo Turnovu uděleno Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy - za zodpovědně nastavený rozpočet města, z hlediska podnikatelů dobrý městský web, vysokou úspěšnost v získávání evropských dotací a vynikající výsledky v testu elektronické komunikace.   Turnov uspěl také v oblasti hodnotící podnikatelské prostředí. Ocenění převzal místostarosta Turnova Ing. Jaromír Pekař.  V dílčí oblasti cenové podmínky skončil Turnov jako nejdražší město v kraji (atraktivní lokalita). 

Tento výzkum vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve 227 obcích České republiky.  Vyhlášení celorepublikového žebříčku proběhne 24. listopadu v Praze. V loňském roce se stal nejlepším městem podnikání Písek, na druhém místě skončila Nová Paka a třetí příčku obsadil Prostějov. Cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv.  Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, partnerem je společnost Eurovia CS.  Mediálními partnery výzkumu jsou zpravodajský kanál České televize ČT 24 a Český rozhlas. Odborným garantem je Hospodářská komora, data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank.

(Zdroj: informační server Libereckého kraje  www.kraj-lbc.cz)