Kultura

Město Turnov žije po celý rok bohatým kulturním a sportovním životem. Koná se zde několik divadelních a hudebních festivalů. K nejvýznamnějším akcím v Turnově patří Staročeské řemeslnické trhy a akce s názvem Turnovské léto, která nabízí bohatý program na každý prázdninový den.

Kulturní další akce se konají na mnoha místech - ať je to multifunkční budova Střelnice s kinem, Městská knihovna Antonína Marka, Muzeem Českého ráje, galerie či Dlaskův statek v Dolánkách.

Celoroční přehled akcí pořádaných nejen v Turnově, ale i celém Českém ráji najdete na stránkách Regionálního turistického informačního centra a Českého ráje

Město nabízí i mnoho ploch ke sportovnímu vyžití a relaxaci. V prostorách sportovního centra TJ Turnov najdete kurty na squash, spinning, solárium, saunu aj.. Městský stadion Ludvíka Daňka s moderním povrchem mondo jistě uspokojí i nejnáročnější zájemce. Každoročně se zde koná celorepublikový sportovní mítink Memoriály Ludvíka Daňka, kterého se účastní i zahraniční sportovci. Ve městě se nachází moderní akvapark, dobře vybavené tenisové kurty, plavecký bazén a kryté sportovní haly. Zimní radovánky vám zpříjemní krytý zimní stadion či lyžařský areál Struhy. Pro klidnou procházku či relaxační běh vám poslouží tři městské parky.

Více informací o sportu v Turnově naleznete v sekci sport.