Adventní čas v knihovně bude plný příběhů

Pracovníci knihovny přejí všem čtenářům, návštěvníkům a příznivcům pohodové vánoční svátky. Do nového roku 2022 především pevné zdraví a pohodové dny. Těšíme se na další setkávání při všech našich aktivitách a nabízíme své služby, které můžete opět sledovat na www.knihovna.turnov.czwww.facebook.com/knihovnaturnov

Kalendář akcí - prosinec 2021


Středa 1. prosince 2021 od 12:00 hodin, MŠ 28. října Turnov 

koná se každé další pondělí, úterý a středu v měsíci

Pohádková babička do školky 

Pohádková babička Marie Meixnerová čte dětem  pohádky od Barborky, Mikuláše a hlavně vánoční pohádky. Spojeno s malou nadílkou od Mikuláše. Koná se za finanční podpory MAP Turnovsko II v rámci projektu čtenářské gramotnosti. 

Středa 1. prosince 2021 od 12:00 hodin, MŠ Zborovská Turnov

koná se každou další středu v měsíci 

Pohádková babička do školky 

Pohádková babička Marie Podzimková čte dětem  pohádky od Barborky, Mikuláše a také hlavně vánoční pohádky. Koná se za finanční podpory MAP Turnovsko II v rámci projektu čtenářské gramotnosti. 


Čtvrtek 2. – pátek 3. prosince 2021 od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Adventní hodinky

Pořady pro děti z I. stupně základních škol o Adventu, postavách svatých, Betlémský příběh a společné těšení na Vánoce. Průvodní slovo Eva Kordová, hudební doprovod Aleš Ressler.


Neděle 5. prosince 2021 od 10:00 hodin, dětské oddělení knihovny a další prostory 

Adventní, mikulášská dílna – Den pro dětskou knihu

V programu této tradiční předvánoční dílny, kde si vyrobí rodiče s dětmi andílky, čerty, Mikuláše, betlémy a perníčky, bude také čas na loutkovou pohádku a na nákup dětských knih se slevou. Vyhlášen bude nejaktivnější návštěvník dětského oddělení knihovny. Dostane cenu přímo od skřítka Knihovníčka. Na děti čeká nadílka od Mikuláše, anděla i čerta.


Úterý 7. prosince 2021 od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Vánoční hodinky

Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky. Pohádky, koledy, povídání a čtení o Vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.

Úterý 7. prosince 2021 od 14:00 hodin, dětské oddělení knihovny a každé další úterý v měsíci 

Čtenářský klub Turnovský Granátek 

Prosincová setkání klubu budou zaměřena na aktivity čtenářských klubů, práci s příběhy, tvůrčí psaní a ilustrace na téma Vánoce. Zveme další zájemce z řad dětí mezi nás. 


Čtvrtek 9. prosince 2021 od 9:30 hodin, Centrum pro rodinu Náruč.

Pohádková babička v Náruči 

Adventní a předvánoční setkání s nejmenšími dětmi v mini školce a také s maminkami nad knížkami s vánočními pohádkami a koledami. Na děti se těší Eva Kordová. 

Čtvrtek 9. prosince 2021 od 17 hodin, pobočka knihovny v Turnově II

Vánoční hudební podvečer

Písničkářka Maruška Špačková navodí pravou vánoční atmosféru nejen se svými písněmi.


Pondělí 13. prosince 2021 od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny 

Vánoční hodinky 

Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky. Pohádky, koledy, povídání a čtení o Vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.


Úterý 14. prosince - středa 15. prosince 2021 od 8:00 hodin, ZŠ Skálova v Alešově ulici Turnov II

Vánoční hodinky 

Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky.  Pohádky, koledy, povídání a čtení o Vánocích. A to přímo ve školní družině. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler. 

Úterý 14. prosince 2021 od 16:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Pohádkový podvečer – Vánoční pohádky 

Společné těšení na Vánoce a malá nadílka pro děti pod vánočním stromkem v knihovně. Určeno pro rodiče s dětmi v rámci projektu Bookstart S knížkou do života. 


Čtvrtek 16. prosince 2021 od 9:30 hodin, komunitní místnost Fokusu

Vánoční příběh

Biblioterapie s vánočním příběhem pro klienty Centra denních služeb a klientů Sociálně terapeutických dílen se naladíme vánočním příběhem na vánoční svátky. Průvodní slovo Eva Kordová, hudební doprovod Aleš Ressler, Petr Kostka a Ondřej Halama. 

Čtvrtek 16. prosince 2021 od 18:00 hodin, sálek ICM 

Cestovatelský čtvrtek: Na kole z Ománu domů

Prachatický rodák Tadeáš Šíma v roce 2018 přejel na kole africký kontinent z Maroka až do Kapského Města. O rok později se vydal na další cyklo výpravu. Tentokrát z Ománu domů. Přes Arabský poloostrov našlapal 4000 kilometrů a jako první Čech přejel na kole Saudskou Arábii. Kromě poutavého vyprávění o dobrodružství ze Saudské Arábie nebo Jordánska, popíše také, jak se bojuje proti pytlákům v pralesích Konga. Součástí večera bude prodej knihy, ve které popisuje první cestu přes Afriku.


Pátek 17. prosince 2021 od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny 

Vánoční hodinky 

Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky.  Pohádky, koledy, povídání a čtení o Vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.


Pondělí 20. prosince – středa 22. prosince 2021 od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny 

Vánoční hodinky 

Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky. Pohádky, koledy, povídání a čtení o Vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.


Výstavy

Pondělí 22. listopadu 2021 - pondělí 31. ledna 2022

Turnov pro Turnov 

Autorská výstava fotografií Petry Jirošové s netradičními pohledy na naše město. Výstava se koná k 750. výročí města Turnova v Galerii Na Schodech knihovny.


Více na www.knihovna.turnov.cz.