Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově se poprvé konala Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka, autor: MS ČČK Turnov

V sobotu 11. listopadu 2017 žilo celé Česko Národní potravinovou sbírkou, která již tradičně na prahu adventu mobilizovala obyvatele napříč celou republikou k pomoci potřebným. 

Do 5. ročníku se v Turnově letos zapojila prodejna BILLA v Nádražní ulici. Sbírku organizovala Místní skupina Českého červeného kříže.  Během sobotního dne se podařilo vybrat 43 plných krabic od banánů, což je 815 kg potravin a drogistického zboží. Letos sbírka vynesla rekordních 926 000 porcí jídla, které pomohou před Vánoci v domácnostech osamělých seniorů, samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech – zkrátka všem lidem v nouzi.

„Stalo se nám během dne, že přijela celá rodina a už z dálky na nás volají, že místo rodinného oběda jedou za námi podpořit potravinovou sbírku.“ uvedl Tomáš Goroš z Místní skupiny Českého červeného kříže.

Národní potravinová sbírka

Obecně se v Libereckém kraji vybralo 17.4 tun potravin a drogistického zboží v celé ČR pak 370.4 tun trvanlivých potravin a 41.5 tun drogistického zboží. Turnovská prodejna Billa s počtem 1702 zákazníků se umístila na prvním místě a stala se tak jednoznačným vítězem mezi všemi prodejnami tohoto řetězce v našem kraji díky odevzdanému množství potravin, které byli vybírány pro Potravinovou banku Libereckého kraje, z. s. 

Dobrá věc se podařila, banka se nám naplnila. Děkujeme vám všem za pomoc a těšíme se na spolupráci příští rok. Potravin bylo vybráno dosti, najedí se všichni potřební do sytosti. Mléka, mouky, cukru, těstovin a rýže hojně, pomohli jsme všichni obstojně.“

Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka byla letos ve všech ohledech rekordní. Zapojilo se o 90 prodejen více, vybralo se o 58 tun trvanlivých potravin více (loni 312 tun) a o 36.9 tun drogistického zboží více (loni 4.6 tun). Lidé darovali trvanlivé potraviny jako například konzervy, sterilovanou zeleninu, luštěniny, těstoviny, rýži, instantní polévky a dětské výživy a drobné cukrovinky. Potěšitelné bylo, že lidé reagovali na prosby organizátora sbírky a často letos darovali i masové a rybí konzervy a další výživově kvalitní potraviny. Z drogistického zboží to pak byly dětské pleny, hygienické vložky či sprchové gely.

Dle sdělení České Federace potravinových bank se v příštím roce uskuteční Národní potravinová sbírka dne 10. listopadu. Těšíme se opět na hojnou účast a překonání rekordů z letošního roku ve všech směrech.  

TZ Místní skupina Českého červeného kříže Turnov

Více fotografií naleznete na Facebooku Města Turnova.

Národní potravinová sbírka

Vytvořeno 14.12.2017 8:50:41 | přečteno 700x | anna.supikova
load