Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Rývových sadech si můžete zdarma zacvičit

Rývovy sady, autor: A. Šupíková

Odbor správy majetku Městského úřadu Turnov informuje obyvatele o nově instalovaných cvičebních prvcích v Rývových sadech.

Na konci ledna tohoto roku se konal osmý ročník městského plesu, ze kterého byly vybrány peníze na pořízení několika cvičebních strojů pro turnovské seniory a další návštěvníky parku. Výtěžek byl čerpán z každého tombolového lístku. Každoročně městský ples pomůže podpořit nějaký ze záměrů města, v loňském roce to bylo například vybudování nové školní zahrady pro ZŠ Zborovská. V letošním roce se Město Turnov zaměřilo na vybudování dalšího relaxačně rehabilitačního místa. Možnost aktivního pohybu mohou využít nejen senioři z blízkého domu s pečovatelskou službou v Žižkově ulici, ale všichni zájemci o pohyb na čerstvém vzduchu, kterým bylo alespoň 14 let. Venkovní fitness hřiště pro mládež, dospělé a seniory získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi.

Cvičební prvek v Rývových sadech

Výtěžek z plesu činil více jak 23 tisíc korun a pomohl financovat pořízení tří cvičebních prvků od společnosti Colmex v celkové hodnotě 65 tisíc korun. Na pořízení cvičebních strojů se dále podílely následující společnosti poskytnutím účelového finančního daru:  Barvy Turnov s. r. o., CRYTUR s .r. o., Ing. Henry Kyncl - Komerční slévárna šedé a tvárné litiny Turnov a. s., Městská teplárenská Turnov s. r. o., SFS INTEC s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., ZIKUDA - vodohospodářské stavby s. r. o.

V Rývových sadech tak vyrostl stroj, který je z jedné strany tvořen prvkem na posilování svalů horních končetin pro zlepšení ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou od zápěstí až po ramena. Tento stroj vhodný pro rehabilitaci byl doplněn z druhé strany prvkem pro posilování svalů a zlepšování ohebnosti ramenních kloubů. Dalším umístěným prvkem je elipsovité zařízení, které slouží k rozvoji koordinace těla a napomáhá k pohyblivosti jak dolních, tak horních končetin a pozitivně zlepšuje ohebnost kloubů. Posledním prvkem v parku je šlapadlo s lavičkou, které se zaměřuje na rehabilitaci spodních končetin, obnovení svalových oslabení a zlepšuje krevní oběh a koordinaci nohou.

Věříme, že tyto prvky budou hojně využívány pro snadné a zábavné cvičení, které napomůže seniorům a návštěvníkům pečovat o své zdraví.

Anna Šupíková, tisková mluvčí města

Cvičební prvek v Rývových sadech

Vytvořeno 8.8.2017 14:01:35 - aktualizováno 15.8.2017 12:54:37 | přečteno 1055x | anna.supikova
load