Český ráj dětem

Český ráj dětem, autor: Archiv TPCR
Pořadatel: Turnovské památky a cestovní ruch
Místo konání:

Sportovně rekreační areál Maškova zahrada Vojtěcha Maška 2300, Turnov, 511 01, Zobrazit na mapě

Datum konání: 29.4.2023 od 8:30 do 16:00
Charakter akce: Regionální
Doporučeno pro: Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
Typ akce: Jiný typ akce - Akce pro děti
Tematická kategorie: Turistika - pochod
Anotace: 18. ročník akce na zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Pro děti i dospělé bude připraveno putování plné soutěžních úkolů a otázek.

Podrobný popis:

V letošním putování v okolí města Turnova si děti vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu.

Start (8:30–11:00) i cíl budou ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Pro všechny zde bude připraven bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli se také bude losovat o hodnotné ceny partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou.


Trasa pochodu: SRA Maškova zahrada – žst. Turnov, město – rozhledna Hlavatice – hrad Valdštejn – Pelešany – SRA Maškova zahrada (5,5 km).
Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích a není vhodná pro kočárky. Provoz bude koordinovat Městská policie Turnov, za což jí předem děkujeme.

K parkování využijte: Centrální parkoviště u autobusového nádraží, parkoviště U Raka nebo parkoviště u Maškovy zahrady.
Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí. Akce je pro účastníky zdarma. Dospělý doprovod platí při vstupu do areálu hradu Valdštejn 30 Kč.

Akci pořádají Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Záštitu převzal a finančně podpořil Liberecký kraj.


load