Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zimní bedýnkování

Bedýnky, autor: Česká selka

Přemýšlíte, jak si zajistit zeleninu pro vaši rodinu na zimu? ZAzemí letos nabízí řešení v podobě bedýnkování s Českou selkou ze Semil, se kterou již delší čas spolupracuje. Bedýnkování zde organizuje Iva Jančíková. Sestavují bedýnky od 4-8 farmářů, kteří hospodaří ekologicky podobně jako ZAzemí.


VÝHODY ZIMNÍCH BEDÝNEK od České selky:
  • nemusíte skladovat sami
  • celoročně tak máte přísun ekologicky pěstované zeleniny, což nebývá běžné
  • Iva Jančíková ručí za to, že zelenina bude v pořádku, pokud něco bude špatné - v další bedýnce vám zajistí kompenzaci a zeleninu nahradí.
PODMÍNKY, ZA KTERÝCH pro vás bedýnky může Česká selka zajistit:
  • Počet odběratelů: 1 - 25
  • Celkový počet rozvozů: 13 (listopad - květen)
  • Konkrétní termíny: 5. 11. 2020 - 19.11 - 3.12. - 17.12. - 14.1. - 28.1. - 11.2. - 25.2. - 11.3. - 25.3. - 8.4. - 22.4. - 6.5.2021
  • Lze se předem domluvit na vynechání vybraných termínů (např. z důvodu plánované dovolené)
  • Vyzvednutí bedýnky ve výdejním místě vždy ve čtvrtek
  • Domluvená zvýhodněná cena bedýnky pro zájemce spolku ZAzemí 690 Kč (celkem 8.970 Kč)
  • Bedýnkování v intervalu pro všechny stejně 1 x za 14 dní

Potřebujete více informací, abyste se mohli rozhodnout?
Přečtěte si více o bedýnkách 2020/21, sepsala jsem pro vás info týkající se složení, ceny, termínů, musím však už na úvod upozornit, že kapacita je omezená hned z několika stran (auto, úroda na omezené ploše našich farmářů i kapacita výdejních míst a našich sil).

Chtěla bych vám však vyjít maximálně vstříc, uvědomuji si, že nemusíte mít několik tisíc aktuálně k dispozici. Můžete mít platbu bedýnek rozloženou do několika částí. A co je na této variantě bonusem pro vás je částka, kterou zaplatíte - ta zůstává stejná jako při jednorázové platbě. Celkovou částku rozporcujeme na 2, 3 nebo 4 platby a to znamená, že váš rozpočet bedýnkování výrazněji nezatíží a budete mít přitom zajištěnou zeleninu a ovoce po celou zimní sezónu.

Cena bedýnek na webu České selky je nyní 800 Kč, domluvila jsem však pro Vás s Ivou cenu zvýhodněnou a to je 690 Kč/bedýnka.

Za všech 13 termínů bedýnkování zaplatíte tedy 8970 Kč.

Máte-li chuť na čerstvou zeleninu a ovoce i v zimním období, přihlaste se nyní k bedýnkování. Vyplňte přihlašovací formulář TADY na webu České selky a doplňte kód ZAZEMÍ20. 

Jakou zeleninu v zimě očekávat?
brambory, batáty, topinambury, mrkev, cibuli, česnek, petržel, celer, pastinák, cukety, dýně, pórek, kapustu, zelí bílé i červené, tuřín, giganty, ředkev Daikon, černou ředkev, černý kořen, vodnice, červenou a žlutou řepu, jablka, hrušky, směs naklíčených semínek, v předjaří pak ředkvičky a saláty z foliovníku.

Složení bedýnky pak například:
2 kg brambor, 1 kg mrkve, 2x petržel, 1x pastinák, 1 kg červené řepy, 0,5 kg žluté řepy, tuřín, 2x vodnice, 1x černý kořen, 0,5 kg batátů, 1x vysocké zelí červené, 2x pórek, 2x česnek, 1,5 kg jablek, 1 l mošt.

Start zimní sezóny bude v listopadu a každých 14 dní budete mít bedýnku až do května.

Bedýnkovací dny ve výdejních místech - čtvrtky.

Velikostně budou zimní bedýnky 2020 jednotné střední velikosti.

Váha? Jedna bedýnka bude vážit kolem 10kg dle složení. Počet položek v bedýnce 10-12.

Jak často? 1x za 14 dní od listopadu do května.

Bedýnky si budete vyzvedávat v Turnově, jak jste zvyklí - Špetka ve Skálově ulici.

Dočetli jste až sem a máte chuť na dýně, červenou řepu, brambory, tuřín, vodnici, řepy, ředkve, mrkev, topinambury, batáty atd.?

Ptáte se, jak tedy objednat?
Stačí vyplnit formulář TADY na webu.(uveďte kód ZAZEMÍ20 a budete mít zajištěny bedýnky za ZVÝHODNĚNOU cenu 690,-Kč/bedýnka)
nebo napsat e-mail na info@ceskaselka.cz:

Ano, mám zájem o zimní bedýnky 2020/21 (doplnit výdejní místo Špetka a přezdívku či jméno, pod kterou budete tašku vyzvedávat)

My i farmáři se pokusíme udělat všechno pro to, abyste si bedýnkování maximálně užívali a pochutnali si na tom, co máte rádi.


Přeji pevné zdraví

Irena Kessi Holiday, koordinátorka

Vytvořeno 3.11.2020 8:33:27 | přečteno 619x | Ing. Klára Preislerová
load