Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Waldorfská mateřská škola získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Waldorfská mateřská škola Turnov, autor: Z. Štrauchová

Hned tři mateřské školy jsou zapojeny v Turnově do projektu Skutečně zdravá škola. Waldorfská mateřská škola Turnov je druhou, která získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Waldorfská mateřská škola musela plnit po celý rok daná kritéria ve stravování, aby jí mohl být udělen bronzový certifikát Skutečně zdravá škola. Zapojit se do projektu nebylo složité, v mateřské škole mají totiž kuchařku Lucii Bučkovou, kterou zdravý životní styl baví. Podle jejich slov to bylo v první fázi hlavně o změně dodavatelů. „Začali jsme používat jiné přísady jako jablečný ocet, olivový olej a třeba sůl dávám jen mořskou,“ popsala. 

kuchařka MŠ Lucie Bučková

Jak pokračovala, důraz je ve stravování kladen především na čerstvou zeleninu a ovoce. „Čerstvost je v jídelníčku hodně důležitá. Žádné konzervanty nepoužíváme,“ dodala. V bio kvalitě pak vaří především luštěniny, rýži a také těstoviny. Pečivo bere školka z turnovské malé pekárny, mléčné výrobky odebírají ze Splzova.

Příprava jídel vyžaduje svůj čas a Lucie Bučková přiznává, že se od páté ráno nezastaví. „Vařím pro děti moc ráda a baví mě to. Ve svém volném čase jezdím ještě na školení,“ říká  s úsměvem. Odměnou ji jsou ve školce spokojené děti, které pak vyžadují podobné stravování i doma od maminek. Školka používá také ekologické přípravky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

logo NSZM - celé

„Projekt nás přivedl k myšlenkám, jak zvýšit kvalitu školního stravování v naší mateřské škole. Otevřel nám cestu k novým dodavatelům, více též spolupracujeme s místními zdroji, zajímáme se o kvalitu a původ potravin a tlačíme na stálé dodavatele. Máme zájem o dodávání místních farmářských výrobků či českých potravin. Jsme rádi za každé nové tipy a zdroje. Kdy jindy si dítě může osvojit návyky zdravého a kulturního stravování, než právě v předškolním věku,“ uvedla k  projektu ředitelka Waldorfské mateřské školy Turnov Hana Lamačová. 

Waldorfská mateřská škola Turnov

Aktuálně program Skutečně zdravá škola plní 339 mateřských, základních a středních škol s 56 281 dětmi, žáky a studenty. Jen 33 mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát. 

Mgr. Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí

Vytvořeno 16.10.2018 13:51:26 | přečteno 1247x | zdenka.strauchova
load