Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští senioři byli poučeni, jak chránit zdraví a majetek

Preventivní přednášky Naučte se bránit!

V rámci prevence kriminality proběhly v měsíci říjnu dvě přednáškové akce pro seniory a osoby se zdravotním handicapem s názvem "NAUČTE SE BRÁNIT - chraňte své zdraví i majetek", které připravil odbor sociálních věcí ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Turnov.

Přednášejícími byli str. Vladimír Hladík z Městské policie Turnov, por. Petr Kmínek a npor. Mgr. Milan Drahoňovský z Policie ČR Turnov.

Akce navazuje na přednášky městské policie pro seniory „Jak se nestat obětí podvodu“, které proběhly v květnu t.r. v domovech důchodců. V našem zájmu bylo varovat a především vyškolit i ostatní osoby, které bydlí mimo domovy důchodců. Aby byla zajištěna přístupnost co největšímu počtu občanů, konaly se ve dvou různých částech Turnova – v hasičárně na Daliměřicích a v Hotelu Karel IV. v Žižkově ulici. Celková účast byla cca 70 osob.

Účastníci přednášek byli na konkrétních případech seznámeni s příklady nebezpečných situací, jako je podvodné jednání neseriózních společností, krádeže v domácnostech, kapesní krádeže ad. Senioři se mj. dozvěděli, jak se můžou v uvedených situacích bránit a chránit, případně jim úplně předcházet. Nejúčinnější prevencí je především aktivní ochrana a spolupráce s policií.

Kateřina Doubravová, koordinátorka Projektu Turnov – Zdravé město

Preventivní přednášky Naučte se bránit!

Preventivní přednášky Naučte se bránit!

Související článek:

Jak se nestat obětí podvodu - přednášky pro seniory

Senioři, naučte se bránit!

Vytvořeno 1.11.2012 15:26:50 | přečteno 1009x | Kateřina Doubravová
load