Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovská knihovna bude v roce 2014 otevřená rodině

MKAMT, autor: R. Drašnar

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově se projektem Knihovna pro všechny, knihovna otevřená rodině v letošním roce připojila ke kampani Křídla a kořeny naší rodiny, kterou vyhlásila Síť mateřských center a nad níž převzal záštitu starosta města Tomáš Hocke.

Projekt knihovníků naváže na předcházející aktivity určené pro rodiny s dětmi. „Propojili jsme akce léty prověřené s novějšími nápady a vznikl projekt, který v sobě zahrnuje všechny rodinné aktivity a zároveň výchovu ke čtenářství,“ sdělila pracovnice knihovny Eva Kordová. Díky ní, ostatním pracovníkům knihovny, lidem z turnovských základních a mateřských škol a dalším se malí i větší návštěvníci a jejich rodiče mohou těšit na pravidelné pohádkové podvečery i výtvarné tvořivé dílny. Jednou v měsíci se budou moci maminky na mateřské dovolené setkávat v Klubu Matýsek. V roce 2014 se budou i nadále konat pořady a programy zaměřené na výchovu ke čtenářství, například cyklus První čtení – už jsem čtenář, pořady Čtení pomáhá, přehlídka Čteme všichni, vypráví jen někdo. Chybět nebude již tradiční Slavnost abecedy a čtení. Děti budou každé úterý odpoledne navštěvovat literárně dramatický kroužek Turnovský Granátek. „V  tomto roce uplyne již 45 let od jeho vzniku,“ informovala Kordová. Škola naruby aneb vysvědčení pro rodiče je název aktivity, při níž se rodiny zapojí do výchovy ke čtenářství  v rámci kampaně Celé Česko čte dětem. Besedy se spisovateli a ilustrátory budou tentokrát zaměřeny na 90. výročí narození spisovatele Eduarda Petišky a ilustrátora Ondřeje Sekory. 15. ročník Noci a Andersenem bude i tentokrát spojen s bohatým kulturním programem a možností přespání v knihovně. Také se uskuteční řada akcí, převážně pro žáky 2. stupně základních škol, k letošnímu 100. výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala. Spolu s odborem životního prostředí turnovské radnice se bude knihovna podílet na přípravě a realizaci soutěží, přednášek, pořadů a dalších akcí k Měsíci pro planetu Zemi v dubnu a říjnovému Měsíci stromů. Knihovníci v rámci svého projektu nezapomenou ani na milovníky vážné hudby a spolu se základní uměleckou školou se uskuteční výstava Antonín Dvořák, pořady a koncerty k Roku české hudby. Kampaň Aktivní senior přinese také řadu pořadů, besed, přednášek, výletů a tvořivých dílen pro dříve narozené. „Smyslem je zapojení seniorů do smysluplných aktivit a také vzájemné generační propojení,“ uvedla Kordová a dodala, že cílem celého připraveného projektu je především výchova ke čtenářství se zapojením celé rodiny včetně prarodičů a školy s návazností na tvořivost, zlepšení komunikace a výtvarné dovednosti.

Aktivity turnovské knihovny jsou součástí činnosti Zdravého města Turnova.

logo smallma21 logo central barva rgb 147x120

Vytvořeno 28.1.2014 13:45:43 | přečteno 536x | Bc. Radek Drašnar