Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov se opět zapojí do kampaně Evropský týden mobility a Evropský den bez aut

Evropský týden mobility 2012 v Turnově, autor: Karolína Novotná, 5 let

Město Turnov se v druhé polovině září již tradičně zapojí do celoevropské kampaně „Evropský týden mobility“ (16. – 22. září) a „Evropský den bez aut“ (20. září), která se bude letos konat v Evropě již pojedenácté. Téma letošního Evropského týdne mobility je „Pohyb správným směrem“.   


Jedná se o osvětovou kampaň, jež upozorňuje občany na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech. Vzrůstající automobilová doprava nejenže zhoršuje životní prostředí (znečišťuje ovzduší, způsobuje hluk, zvyšuje prašnost ad.), ale zabírá pro sebe neustále více místa v ulicích, které by měly sloužit nejen autům, ale i chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. Kampaň se proto zaměřuje na propagaci ekologických a šetrnějších způsobů dopravy. V České republice je koordinátorem Evropského týdne mobility Ministerstvo životního prostředí.

Součástí kampaně je bohatý doprovodný program. Evropský týden mobility 2012 v Turnově zahájí "Pohádková neděle na hradě Valdštejně" s výtvarnou dílnou (16.  9.), dále se můžete těšit na lekce správné chůze se speciálními holemi Nordic Walking (17. 9.), besedu s Ing. arch. Tomášem Höckem "Turnov, město proměn" (17. 9.). Pro žáky MŠ je připaven zábavný program o mašinkách "S ČD vláčkem na výlet" (18. a 19. 9.). Za sopkami se v rámci cestovatelského klubu vydáme s cestovatelem Liborem Turkem (18. 9.) a o tradici turnovského lidového kroje "Turnovský kroj" pohovoří ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově PhDr. Vladimíra Jakouběová (18. 9.). Pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ je připraveno "Putování po památkách" Turnova (18. 9.). Sbor hasičů Města Turnova zve veřejnost na "Den otevřených dveří v hasičárně na Daliměřicích" (21. 9.). Evropský týden mobility bude ukončen v sobotu 22. 9. výletem na kolech - "Cyklojízda Greenway Jizera" a vycházkou se zahradním architektem Ing. Josefem Součkem na téma " Historie a současnost rohozeckého zámeckého parku". Více informací viz plakát:

ikona souboruPlakát Evropský týden mobility 2012 v Turnově, obrázek se otevře v novém okně


V průběhu celého Evropského týdne mobility budou probíhat preventivní prohlídky cyklistů a chodců za účasti Policie ČR a Městské policie Turnov.

Vybavení jízdního kola a pravidla pro cyklisty

V rámci Evropského týdne mobility pro Vás odbor životního prostředí spolu s dalšími odbory městského úřadu a mnoha partnery (školy, neziskové organizace, sportovní organizace, složky záchranného systému ad.) připravili také jednodenní akci u příležitosti Evropského dne bez aut (20. září). V minulosti jsme vyčlenili místo v areálu před KC Střelnice a na přilehlém parkovišti. Letos jsme se rozhodli pro Skálovu ulici. Na jeden den se naše „Skálovka“ promění v pěší zónu a budou zde od 9 do 16 hodin probíhat akce na podporu alternativního způsobu dopravy, zdravého životního stylu, prevenci bezpečnosti ad.

Rádi bychom poděkovali za sponzorské dary paní Evě Dlouhé - Dorty z ráje, Turnov Logo Dorty z ráje, obrázek se otevře v novém okně a Mléčnému baru Domino, Turnov. 

Evropský týden mobility 2012 v Turnově, obrázek se otevře v novém okně

Na co se můžete v rámci Evropského dne bez aut těšit a jak se na jednodenní pěší zóně ve Skálově ulici orientovat vám poradí plakát (viz výše) a mapka rozmístění ve Skálově ulici 20. září 2012.

ikona souboruMapka rozmístění Evropský den bez aut v Turnově 2012, obrázek se otevře v novém okně

Evropský den bez aut v Turnově 20. září 2012 – legenda k mapě aneb NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:

1 – Centrum pro rodinu Náruč – „Spanilá jízda“ s kočárky, soutěž o nejkrásněji vyzdobený kočár

srazHodiny, obrázek se otevře v novém okně v9.30 hodin na Náměstí Českého ráje

2 – VZP (prezentace, soutěže pro děti, měření tlaku, tuku, BMI ad.)

3 – Středisko ekologické výchovy Český ráj (prezentace, soutěže pro děti)

4 – Eurocentrum Liberec (soutěže, hry, materiály o EU)

5 – Český červený kříž + Záchranná služba Libereckého kraje (prezentace práce, ukázky první pomoci při havárii osobního auta s jezdcem na in-line bruslích). POZOR ZMĚNA! Stanoviště po domluvě přesunuto do prostoru naproti Pomníku padlých a budově ZŠ Skálova, tj. mezi čísla 27 a 30.

6 – Výklad o historických budovách od muzea po SUPŠ (se studenty Hotelové školy Turnov,

start u muzea Hodiny, obrázek se otevře v novém okně10.00, 11.00 a 13.00 hodin

7 – SUPŠ Turnov (prodejní stánek)

8 – SUPŠ Turnov (ukázky ruční ražby mincí)

9 – Zdravý zoubek + Střední zdravotnická škola Turnov

10 – Zdravotní pomůcky p. Bokotej (elektrické invalidní vozíky ad.)

11 – Slunce všem

12 – OCR – Regionáoní turistické informační centrum  - propagační materiály, Sdružení Český ráj (prezentace projektu „Greenway Jizera“), Odbor dopravy LB kraje (prezentace kampaně „Uber plyn!“)

13 – Městská sportovní Turnov (závody na schodech)

14 – TJ Turnov (orientační běh na zkoušku pro zájemce po celý den)

15 – Středisko pro volný čas dětí a mládeže – jízdy zručnosti

16 – SUPŠ Turnov - malování žáků u stojanů (tzv. v plenéru)

17 – Martin Šimůnek (biketrealové vystoupení a exhibice)

18 – Sport Staněk Turnov (prezentace jízdních kol)

19 – Restart skateboards (skateboardy, balanční desky)

20 – České dráhy, a.s., pob. Liberec (prezentace společnosti)

21 – EKOKOM (recyklohraní – Tonda Obal)

22 – Skákací hrad před vchodem do letního kina

23 – Fokus Turnov – divadlo s písničkami „Námořníci“  začátek Hodiny, obrázek se otevře v novém okně11 hodin

24 – Městská policie Turnov – ukázka odchytu toulavého psa, ukázka výstroje (vysílačky, neprůstřelná vesta apod.), nasazování botiček

25 – ZŠ Skálova - prezentace

26 – ZŠ Žižkova – prezentace, korálková dílna

27 – ZŠ 28. října - prezentace

28 – ZŠ Skálova – sportovní činnost

29 – Centrum pro rodinu Náruč – prezentace, zábavné hry pro nejmenší

30 – Policie ČR – ukázky prací policejních psovodů, motorky dálniční policie, policejní kola, prohlídka schengenbusu, praktické ukázky snímání otisků prstů, představení techniky dopravní policie

 31 – SUPŠ Turnov – ukázky kování, divadelní představení o délce 15 minut (po celou dobu trvání akce, 1 – 2 představení za hodinu dle diváků)

 32 – Dechový orchestr Turnovanka – hraje k poslechu prostor před Sokolovnou Hodiny, obrázek se otevře v novém okně od 15.00 hodin

 33 – Sbor hasičů města Turnov – ukázka techniky a Hodiny, obrázek se otevře v novém okněod 14.30 hodin ukázka vyproštění z vozidla

 34 – Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje – ukázky techniky, SUPŠ Turnov - před budovou SUPŠ zlatnická dílna pro děti (+ odlévání a broušení kamenů)

 35 – TJ Turnov – prezentace, nábor do oddílů

Pozn. k legendě: pokud není uvedeno jinak, platí čas od 9 - 16 hodin Hodiny, obrázek se otevře v novém okně Dopravní upozornění:
Skálova ulice bude 20. září úplně uzavřena pro vjezd i výjezd vozidel. Zákaz vjezdu bude umístěn při vjezdu do Skálovy ulice z nám. Českého ráje (tj. mezi hlavní poštou a priorem) a při vjezdu dod budovy TJ Turnov, a to od 7.00 do cca 16.00 hodin, kdy celá akce končí. Na osoby dotčené uzavírkou se obracíme s prosbou, aby své aktivity přizpůsobili připravované akci. Děkujeme za pochopení.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY K ÚČASTI. PRO AKTUÁLNÍ INFORMACE SLEDUJTE I NADÁLE INTERNETOVÉ STRÁNKY WWW.TURNOV.CZ.


Kateřina Doubravová, koordinátorka Projektu Turnov - Zdravé město a MA 21
Vytvořeno 18.9.2012 10:41:49 | přečteno 2062x | Kateřina Doubravová
load