Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

S veřejností byla projednána studie vnitroměstské dopravy

projednani vnitromestske dopravy 24 4 2013 007

Ve středu 24. dubna 2013 v rámci setkání starosty s veřejností byla představena studie vnitroměstské dopravy.

Do velkého sálu KC Střelnice přišlo po 16. hodině více než 70 občanů Turnova. Mezi nimi však bylo pouhých šest zastupitelů. V úvodu téměř tříhodinového setkání představili zástupci firmy Pudis  studii vnitroměstské dopravy, konkrétně 12 variant možných řešení. Studie byla zpracována v průběhu čtyř měsíců renomovanou pražskou firmou zabývající se dopravními studiemi a projektováním dopravních staveb, bude stát cca 200 tis. korun. Některé z prezentovaných variant využívají principu zjednosměrnění stávajících ulic, jiné přemostění údolí Jizery, další by vedla dopravu údolím Stébenky či z autobusového nádraží do Aleje legií.  V každém případě se jedná o studie, nikoliv o projekty. Hlavním cílem zpracování studií je vytvoření územních rezerv pro případné řešení vnitroměstské dopravy v budoucnu. To je však na řadě až poté, co bude vyřešen obchvat tranzitní dopravy na Semily. V tomto směru začala probíhat s vedením Libereckého kraje intenzivní jednání.

V následné diskusi vystoupilo 23 účastníků setkání se starostou. V ní například byly některými občany odmítnuty konkrétní varianty, byla zdůrazněna nutnost vyvedení dopravy na Semily z města, potřeba řešení dopravy v celém městě a nejen v centru. Podle diskutujících by se nemělo zapomínat ani na dopravu pěších, padly i návrhy na referendum. Zazněla však i podpora prezentovaných studií a podpora snah vedení města a současného zastupitelstva o řešení nepříznivé dopravní situace ve městě. 

Na úplný závěr pozval starosta města Tomáš Hocke občany na další setkání, které se uskuteční ve středu 29. května 2013 od 16:00 hodin v KC Střelnice a které se bude věnovat otázkám kolem Panochovy nemocnice Turnov.

Materiál je zpřístupněn široké veřejnosti na www.turnov.cz

projednani vnitromestske dopravy 24 4 2013 001projednani vnitromestske dopravy 24 4 2013 010projednani vnitromestske dopravy 24 4 2013 009projednani vnitromestske dopravy 24 4 2013 011

Foto: R. Drašnar

Vytvořeno 30.4.2013 9:18:52 | přečteno 641x | Bc. Radek Drašnar