Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozšíření služeb pro pěstounské rodiny

Centrum pro rodinu Náruč, o.s. nabízí širokou nabídku služeb, které jsou zaměřeny nejen na pomoc při průběhu pěstounské péče. Centrum podpory pěstounských rodin je volně otevřeno pěstounským rodinám z dalekého i blízkého okolí Turnova, taktéž i všem, kteří se o pěstounskou péči zajímají.

Od počátku roku 2012 je jednou z hlavních činností turnovské Náruče ve spolupráci s Městským úřadem v Turnově Centrum podpory Pěstounských rodin.

Toto centrum vzniklo na základě úspěšné a žádané spolupráce s pěstounskými rodinami v minulých letech. Pěstounské rodiny zde mohou využít poměrně široké nabídky služeb, které jsou zaměřeny na pomoc při průběhu pěstounské péče. V nabídce jsou odborné semináře a besedy, individuální poradenství (psychologa, etopeda, supervizora, sociální pracovnice) terapie, setkávání pěstounských rodin, pobytové akce i přímá práce v rodinách. Nechybějí ani aktivity pro děti (tvůrčí dílny, zážitkové a sportovní aktivity, terapie), které jsou také vždy velmi vítanými, pravidelnými a hlavními návštěvníky centra.

Centrum podpory pěstounských rodin je volně otevřeno pěstounským rodinám z dalekého i blízkého okolí Turnova, taktéž i všem, kteří se o pěstounskou péči zajímají.

Centrum pro rodinu Náruč, o.s. je prozatím jedinou organizací v Libereckém kraji, která nabízí odborné služby pro pěstounské rodiny. Činnost Centra podpory pěstounských rodin je finančně podporována Ministerstvem práce a sociálních věcí, Městem Turnov, Libereckým krajem, Nadací Terezy Maxové, Nadací táta a máma, Nadací Euronisa a Nadací J&T.

Dalším, pro pěstounské rodiny zajímavým, projektem je plánovaná přeshraniční spolupráce v rámci Euroregionu Nisa. Zástupci turnovské Náruče a tří organizací z Jelení Hory, které jsou taktéž aktivní v náhradní rodinné péči, se sešli již na dvou pracovních schůzkách a jednali o možné spolupráci. Obsahem česko-polského projektu by mělo být vzájemné setkání polských a českých pěstounských rodin a uspořádání konference o pěstounské péči s odbornými přednáškami, workshopy i diskuzí.

Vytvořeno 28.6.2012 14:32:33 | přečteno 981x | Richard Mochal
load