Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prvňáčci budou pasování na čtenáře

pasování na čtenáře, autor: MěÚ Turnov

Koncem ledna a začátkem února, před a po prvním školním vysvědčení, se opět uskuteční pasování nejmenších školáků na čtenáře knihovny. Organizuje je turnovská Městská knihovna Antonína Marka.

Tato oblíbená tradice má za úkol přivést kluky a holky ke čtení hezkých knížek. Určitě již zvládli všechna písmenka a slabiky a postupně budou číst jednoduché texty z knížek. Prvňáček dostane při pasování zdarma první průkazku do knihovny a může tak využít bohaté nabídky knížek v dětském oddělení. Slavnostní pasování na čtenáře s králem a královnou říše všech knížek ukončené pohádkou se uskuteční v době od 8:00 do 12:00 hodin na všech turnovských základních školách:

· v úterý 28. ledna 2014 na ZŠ Žižkova

· ve středu 29. ledna 2014 na ZŠ 28. října

· ve čtvrtek 6. února 2014 na ZŠ Skálova, v budově v Alešově ulici

· v pátek 7. února 2014 na ZŠ v Mašově

Do léta čeká na prvňáčky řada úkolů od krále a královny a na závěr školního roku, v úterý 10. června 2014, se zúčastní Slanosti abecedy a čtení.

Více informací je možné získat na www.knihovnicek.cz.

Vytvořeno 27.1.2014 11:54:32 | přečteno 598x | Bc. Radek Drašnar