Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projekt Aktivně proti stáří – aktivní senior vstoupil do 10. ročníku

nordic walking

S nabídkou aktivit pro seniory na celý rok 2014 přichází turnovská Městská knihovna Antonína Marka v již 10. ročníku projektu Aktivně proti stáří – aktivní senior. Uvedeným projektem se knihovníci připojili k celostátní kampani Křídla a kořeny naší rodiny.

Program projektu zaměřili organizátoři na obyvatele domu s pečovatelskou službou na Výšince, penzionu pro důchodce v Žižkově ulici a Domova důchodců Pohoda i ostatní turnovské občany seniorské věkové kategorie. „Zařazeny byly také pořady pro zrakově postižené a nevidomé,“ informuje autorka projektu knihovnice Eva Kordová a dodává, že si z pestré nabídky bude moci vybrat skutečně každý. Připraveny jsou totiž cestovatelské pořady, pořady o české hudbě a předních českých skladatelích, pořady o významných osobnostech regionu, tvořivé výtvarné velikonoční a vánoční dílny, přednášky o přírodě a krajině, módní přehlídky. Senioři se setkají se starostou města, u příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví se seznámí s památkami Turnovska, zapojí se do Týdne čtení, budou při křtu nové knihy Zdeňka Mrkáčka. Dostanou příležitost k tréninku nordic walkingu. „Pro letošní rok chystáme pro seniory také dva zájezdy. Do nového vzdělávacího střediska KRNAP ve Vrchlabí a do Nymburku a Kerska po stopách Bohumila Hrabala,“ přiblížila Kordová plány realizátorů projektu. Těmi bude především místní knihovna, ale společně s ní i odbor sociálních věcí a odbor životního prostředí turnovské radnice a Zdravotně sociální služby Turnov pod hlavičkou Zdravého města Turnova a Místní agendy 21.

Popis ikona souboruprojektu Aktivně proti stáří - aktivní senior 2014

logo smallma21 logo central barva rgb 147x120

Vytvořeno 10.2.2014 8:25:06 | přečteno 511x | Bc. Radek Drašnar