Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Přijímáme návrhy na udělení vyznamenání za rok 2016

medaile, autor: Preislerová K.

Vytvořil někdo ve vašem okolí významné umělecké, vědecké či jiné dílo? Znáte nějakou aktivní osobu, která se zasloužila o rozvoj našeho města? Do 30. června ji můžete navrhnout na cenu obce, čestného občana nebo pro medaili starosty.

Na cenu obce a medaili starosty mohou návrhy předkládat členové zastupitelstva města, představitelé občanských sdružení, spolků, organizací a dalších institucí prostřednictvím svých statutárních zástupců, a to vždy s podrobným odůvodněním. Návrhy na udělení čestného občanství předkládají pouze členové zastupitelstva města.

Písemné návrhy na ocenění s odůvodněním přijímá Anna Šupíková, tisková mluvčí města, e-mail a.supikova@mu.turnov.cz, hodnotí je pětičlenná komise složená ze zastupitelů města a schvaluje je zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Medaile starosty je přednesena radě města. Tradice udělování Ceny obce a čestného občanství u příležitosti státního svátku 28. října trvá od roku 2002. Medaile starosty je novinkou od roku 2014, kterou starosta oceňuje přínosné aktivity jednotlivých osobností.

Cenu obce je možné udělit za významná umělecká, vědecká a jiná díla mající zejména vztah k obci, a také za významné občanské aktivity a činy, které směřují a napomáhají k dalšímu rozvoji obce a zlepšují její každodenní život. Oceněný obdrží finanční dar ve výši 50.000 Kč. Čestné občanství může být uděleno fyzickým osobám, které se významnou měrou zasloužily zejména o rozvoj města.  

Medaile starosty se uděluje za přínosné aktivity v oblasti sociální, kulturní, zdravotní, podnikatelské, za práci s mládeží, sportu či za mimořádný projev lidskosti nebo hrdinský čin. Vyznamenaný obdrží pamětní listinu, která je podepsána starostou města a dále originální pamětní medaili. 

Návrhy na cenu obce, čestné občanství a medaili starosty


Vytvořeno 30.5.2016 11:07:36 - aktualizováno 28.6.2016 10:19:18 | přečteno 1187x | anna.supikova
load