Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Při Dnu Země se v přírodě uklízelo

úklid v přírodě, autor: ilustrační obrázek

K oslavám Den země se v letošním roce velkým úklidem v přírodě i na veřejných prostranstvích připojil opět i Turnov. Celý Měsíc pro planetu Zemi zahrnoval celou řadu zajímavých akcí.

 

Turnov byl jedním z většiny měst v České republice, kde se uskutečnily nejrůznější akce připomínající a vztahující se ke Dni Země. Jednou z nich byl velký úklid města a jeho okolí. Zapojily se všechny místní základní školy, část středních škol i občanská sdružení. „Úklid se uskutečnil od 16. dubna do 25. dubna 2014, kdy žáci a studenti procházeli městem a jeho okolím a sbírali odpadky. Vyčistili například údolí Jizery v Dolánkách, okolí Stebénky i Vazoveckého potoka,“ informovala pracovnice odboru životního prostředí turnovské radnice Zuzana Sedláková a doplnila, že školáci a studenti uklízeli také v turnovských sídlištích, parcích, v okolí svých škol. Nevynechali ani veřejná prostranství ve městě. Některé skupiny věnovaly dokonce čas úklidu v Českém ráji – okolí Hlavatice, Valdštejna, cesty do Sedmihorek i Kacanov. „Celkem bylo sebráno přibližně 430 kilogramů odpadů,“ uvedla Sedláková a poděkovala za město Turnov všem, kteří pomohli s úklidem. V průběhu Měsíce pro planetu Zemi se konalo několik přednášek pro seniory a žáky škol. Dozvěděli se při nich o Lužických horách, Kokořínsku či přírodě Pojizeří. V mateřských školách byla sehrána pohádka na téma třídění odpadů. Den Země 22. dubna se slaví po celém světě od roku 1970, kdy jej poprvé vyhlásili američtí studenti. Akce, které se v roce 1970 zúčastnilo několik milionů občanů, měla veliký ohlas a zahájila tak tradici oslav.

 Úklid města i akce v Měsíci pro planetu Zemi se uskutečnily v rámci projektu Turnov - Zdravé město a místní Agenda 21.

logo smallma21 logo central barva rgb 147x120


Vytvořeno 26.5.2014 11:57:07 | přečteno 613x | Bc. Radek Drašnar