Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podzimní cyklovýlet kolem řeky Jizery 22. září

Cyklojízda

Město Turnov, Sdružení Český ráj a Obec Svijany ve spolupráci s partnery pořádají v sobotu 22. září cyklovyjížďku s průvodcem nazvanou „Podél řeky za přírodou a historií“. Cyklojízda je určena všem milovníkům cykloturistiky, kteří chtějí navštívit zajímavá místa podél toku řeky Jizery a dozvědět se o aktuálním stavu projektu cyklostezky. Trasa je vhodná pro rekreační cyklisty i rodiny s dětmi. Cyklojízda se koná u příležitosti kampaně Evropského týdne mobility pořádaného městem Turnov, která od 16. do 22. září nabídne bohatý program pro širokou veřejnost.

Start cyklovyjížďky je v sobotu 22. září v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Pro účastníky je připravena trasa Turnov - Dolánky – Bartošova pec – Jenišovice – Zámek Sychrov – Svijany - Turnov o délce 35 km.

ikona souboruPlakát Cyklovyjížďka, obrázek se otevře v novém okně

V průběhu cyklojízdy účastníci navštíví zámek Sychrov, kde si prohlédnou unikátní výstavu „I král byl dítětem“, která představuje život dětí ve šlechtických rodech. Jako jedni z prvních se projedou po nové 1. naučné stezce Svijany, která jim bude slavnostně představena zástupcem obce Svijany.

Letošní jízda navazuje na sérii úspěšných cyklojízd, pořádaných od roku 2007 Sdružením Český ráj a partnery v rámci projektu Greenway Jizera.

Cílem projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery, která bude součástí tras pro různé druhy bezmotorové dopravy (pěší, vodní atd.). Cyklostezka se stane součástí evropské sítě bezpečných stezek Greenways. V České republice se tak připojí například ke Greenway Praha - Vídeň nebo Moravským vinařským stezkám.

Partneři cyklojízdy:

Sdružení Český ráj

Město Turnov

Obec Svijany

Nadace partnerství

Nadace České spořitelny

ikona souboruCelá tisková zpráva SČR

Vytvořeno 14.9.2012 12:39:10 | přečteno 1171x | Kateřina Doubravová
load