Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pět klíčů k bezpečnému stravování aneb Přijede k nám návštěva

Přijede k nám návštěva (3)

Ve čtvrtek dne 10. května úspěšně proběhl ve dvou turnovských mateřských školách a jedné družině základní školy zábavný, hudebně vzdělávací program pro děti, který byl tematicky zaměřen především na problematiku zdravé výživy a základních hygienických a stravovacích návyků. Program vychází převážně z doporučení Světové zdravotnické organizace „Pět klíčů k bezpečnému stravování“. Foto...

Ve čtvrtek dne 10. května úspěšně proběhl ve dvou turnovských mateřských školách a jedné družině základní školy zábavný, hudebně vzdělávací program pro děti, který byl tematicky zaměřen především na problematiku zdravé výživy a základních hygienických a stravovacích návyků. Program vychází převážně z doporučení Světové zdravotnické organizace „Pět klíčů k bezpečnému stravování“.

Jedná se o program Ministerstva zemědělství – Informačního centra bezpečnosti potravin, který prostřednictvím Národní sítě Zdravých měst ČR nabídl Zdravým městům realizaci tří výukových programů s názvem „Přijede k nám návštěva“. Turnov tuto nabídku, která byla zdarma, uvítal. Program proběhl ve dvou mateřských školách a jedné družině. O další možné spolupráci i s ostatními mateřskými školami budeme jednat.

Hudebně-vzdělávací program se v Turnově uskutečnil dle tohoto harmonogramu:
9.00 hod. MŠ Zborovská,
10.45 hod. MŠ 28. října,
13:00 hod. ZŠ 28. října (družina).

Program realizoval umělecký soubor Vanda a Standa. Společně s dětmi chystali „obložený“ talíř pro návštěvu. Jelikož byl celý program interaktivní a děti se na něm aktivně podílely, velice si to všechny užívaly a nenásilnou formou hry (písničky, scénky, tanečky ad.) se dozvídaly důležité informace ohledně nákupu, skla-dování a úpravy potravin. Samozřejmě si také ukázaly, jaké hrozí nebezpečí, když budou konzumovat zka-žené potraviny. Některé děti si na chvíli zahrály vajíčka, jiné sýry, různé druhy ovoce i zeleniny. Jednu chvíli se skupinka dětí dokonce proměnila ve zkažený jogurt, který v ledničce explodoval. Zpívaly se písničky o pořádně umytých rukách i jiné písně tematicky zaměřené na zdravé stravování, děti předváděly páru v hrnci, kde se vařila vajíčka. Samozřejmě, že „natvrdo“!

Myslím si, že si to všichni náramně užili (včetně paní učitelek) a takové výrazy jako např. plíseň, nebezpečné neviditelné mikroby apod. si budou naši malí hostitelé a kuchaři zaručeně pamatovat a své poznatky předávat ostatním kamarádům i členům rodiny. Ani byste nevěřili, kolik toho ty malé děti vědí! Jsou neuvěřitelně všímavé a proto je dobré jejich touhu po poznání nasytit – třeba hrou, jako dnes.

Na konci celého hudebního hraní dostaly děti dáreček na rozloučenou (naučné pexeso) a paní učitelky obdržely CD s písničkami, které si všichni společně zpívali a které si můžou zpívat i nadále.

UPOZORNĚNí:
Další akce věnované problematice zdravé výživy, tentokrát formou přednášky, proběhnou dne 17. května 2012 ve dvou turnovských základních školách. Jedná se o školy ZŠ Skálova a ZŠ 28. října. Přednášet bude lektorka 3. LF UK.

Kateřina Doubravová, koordinátorka Projektu Turnov – Zdravé město a místní Agenda 21

(Foto: K. Doubravová)

Zdravé stravování

Pět klíčů k bezpečnému stravování aneb Přijede k nám návštěva
Přijede k nám návštěva (2)

Přijede k nám návštěva (2)

 
Přijede k nám návštěva (1)

Přijede k nám návštěva (1)

 
Přijede k nám návštěva (4)

Přijede k nám návštěva (4)

 
Přijede k nám návštěva (7)

Přijede k nám návštěva (7)

 
Přijede k nám návštěva (6)

Přijede k nám návštěva (6)

 
Přijede k nám návštěva (3)

Přijede k nám návštěva (3)

 
Přijede k nám návštěva (5)

Přijede k nám návštěva (5)

 
Waldorfská mateřská škola Turnov, autor: Z. Štrauchová

Waldorfská mateřská škola Turnov

 
kuchařka MŠ Lucie Bučková, autor: Z. Štrauchová

kuchařka MŠ Lucie Bučková

 
Waldorfská mateřská škola Turnov, autor: Z. Štrauchová

Waldorfská mateřská škola Turnov

 
ZAzemí, autor: ZAZemí

ZAzemí

 
ZAzemí, autor: ZAZemí

ZAzemí

 
 
Vytvořeno 14.5.2012 | přečteno 863x | Richard Mochal
load