Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Parlament mládeže se prezentoval za hranicemi města

seminař Mládež v akci v Litoměřicích, autor: R. Drašnar

Na tematickém semináři o zapojování mladých lidí do rozvoje obcí a měst se ve čtvrtek 15. května 2014 v Litoměřicích prezentoval také Parlament mládeže města Turnova.


Tematický seminář připravila Národní síť zdravých měst České republiky jako součást projektu s názvem Mládež v akci? Ano, v obci! Do kongresového sálu litoměřického hradu se sjeli zástupci územních samospráv, organizací pracujících s mládeží i samotní mladí lidé, kterým není život v obcích a městech lhostejný. „Zapojování mládeže do správy a rozvoje obcí je naší prioritou. Právě současná mládež bude jednou obce a města budovat. Je proto potřeba slyšet, co mladí říkají, je potřeba znát jejich názory a vědět, co je trápí,“ uvedl ředitel Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec při představování projektu na úvod semináře. Jeho program zahrnoval například vystoupení předsedy Národní sítě zdravých měst Petra Hermanna, v němž popsal začátky práce s mládeží v Litoměřicích. Činnost zdejšího dětského zastupitelstva představili jeho samotní členové a zkušenosti s pořádáním kulatých stolů o zaměstnanosti mladých v Moravské Třebové předala moravskotřebovská koordinátorka projektu Zdravé město Ludmila Lišková. Historii vzniku, složení a činnost Parlamentu mládeže města Turnova prezentoval koordinátor parlamentu Tomáš Špinka spolu s místopředsedou parlamentu Tadeášem Matěchou. „Naše dosavadní aktivity v podobě ankety k fúzi nemocnic a výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, volby do poslanecké sněmovny nanečisto, Fórum mladých a stůl mladých na Fóru Zdravého města Turnova posluchače zaujaly,“ vyjádřil se Špinka a doplnil, že četné dotazy toho byly důkazem.  Pro turnovské účastníky semináře byl a zajímavá i odpolední část programu, v níž byly představeny grantové příležitosti programu Erasmus+ a možnosti finanční podpory mladých z programu Litoměřice – live city jsi ty.


Vytvořeno 20.5.2014 13:56:19 | přečteno 663x | Bc. Radek Drašnar