Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Osvěty není nikdy dost

přednáška pro seniory, autor: R. Drašnar

Odbor sociálních věcí turnovské radnice uspořádal pro seniory a osoby se zdravotním postižením přednášku o alergiích.


Cvičná restaurace hotelové školy ve Zborovské ulici se ve čtvrtek 5. června odpoledne zaplnila téměř třiceti staršími spoluobčany, kteří projevili zájem dozvědět se něco o fenoménu dnešní doby, alergiích. „Pokusím se vyvrátit některé mýty, které kolem poruchy imunitní reakce lidského organismu kolují,“ zmínila hned v úvodu své přednášky alergoložka Jana Tomášková a uvedla, že dnes se za alergii nesprávně považuje celá řada onemocnění. Podrobně pak hovořila o jednotlivých druzích alergií, jejích příčinách, projevech a způsobech léčby. Dostateční prostor dostali lidé na své dotazy. Zajímalo je například, na jaké potraviny může být člověk alergický, nebo zda se alergická reakce může náhle dostavit i ve vysokém věku. Zajímavou přednášku zpříjemnilo i občerstvení připravené studenty Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov pod dohledem odborných učitelů. Akce se uskutečnila jako součást projektu Turnov- Zdravé město a místní Agenda 21.


Tato akce byla podpořena Libereckým krajem.


Vytvořeno 13.6.2014 11:02:26 | přečteno 679x | Bc. Radek Drašnar