Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov oficiálně předáno 8.12.2011

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (2)

Dne 8. prosince 2011 se konalo v oddychovém koutě mezi čp. 1527 a 1328 oficiální předání nového díla „Regenerace panelového sídliště U nádraží Turnov – I. etapa." Zúčastnilo se jej několik desítek občanů dotčené lokality.

Dne 8. prosince 2011 se konalo v oddychovém koutě mezi čp. 1527 a 1328 oficiální předání nového díla „Regenerace panelového sídliště U nádraží Turnov – I. etapa. Zúčastnilo se jej několik desítek občanů dotčené lokality.

Stavba byla dokončena dne 27.11.2011. Hodnota díla představuje prostavěnou částku ve výši cca 8 mil. Kč. Součástí stavby byly kompletní rekonstrukce komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mobiliáře a zeleně. Výsledkem je podstatné rozšíření počtu parkovacích stání pro osobní automobily, nové povrchy veškerých komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnova zeleně.

Stavbu prováděla firma Silnice Jičín, a.s. na základě výsledku výběrového řízení. Termínovým problémem byla předcházející oprava kanalizačních a vodovodních sítí v trasách budoucích komunikací, která posunula termín dokončení uvedené investice. Vzhledem k charakteru bylo dílo prováděno za běžného provozu veřejnosti, pouze s částečných vyloučením dopravy. Postupně byly do provozu předávány dílčí úseky tak, aby negativní dopad stavby na okolí v tomto frekventovaném místě města byl co nejmenší.

Technické parametry:
- plocha chodníků - 2470 m2
- plocha komunikací - 1175 m2
- plocha parkovacích stání - 1080 m2
- plocha parkových úprav - 3667 m2
- stožáry veřejného osvětlení - 20 ks
- oddychové plochy - 2  ks
- pískoviště - 1  ks
- lavičky - 16 ks
- odpadkové koše - 11 ks
- plakátovací plochy - 4 ks

Josef Kobosil, odbor správy majetku

„Velice nás potěšilo, že ještě před oficiálním otevřením výše zmíněné investiční akce přišel kladný ohlas od Společenství pro dům Kosmonautů 1420, 1421 a 1422, zastoupené PaedDr. Jaroslavem Šonským. Pan Šonský se mimo jiné vyjádřil, že jsou občané s rekonstrukcí spokojeni. Potěšilo je také, že mohli  vznášet své připomínky i během akce a jejich náměty se podařilo z větší části do projektu zapracovat (např. záliv pro parkování aut u DC Sluníčko Turnov)“. PhDr. Hana Maierová, starostka

Foto: K. Doubravová

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (4)

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov (4)

 
Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (1)

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov (1)

 
Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (2)

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov (2)

 
Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (3)

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov (3)

 
Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov  (5)

Nově regenerované sídliště U nádraží Turnov (5)

 
 
Vytvořeno 12.12.2011 | přečteno 622x | Richard Mochal
load