Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městská policie školila seniory

přednáška MP v Penzionu pro seniory, autor: R. Drašnar

Městská policie Turnov připravila jako součást programu primární prevence přednášku pro obyvatele penzionu pro seniory v Žižkově ulici. Konala se v úterý 15. dubna 2014.


K práci turnovské městské policie patří také preventivní činnost. Prostřednictvím přednášek se snaží ochránit seniory před nejrůznějšími nebezpečnými jevy. Mezi obyvatele domu s pečovatelskou službou na Výšince proto zavítal strážník Vladimír Hladík, aby na konkrétních případech z různých míst republiky upozornil na okrádání starých lidí na ulici nebo promyšleným podvodem. Popsal také, jak jednotlivci nebo skupiny pachatelů lákají od seniorů peníze na odtah poškozeného vozidla údajného příbuzného nebo kradou hotovost a cennosti, když jsou vpuštěni do obydlí. Věnoval se i problematice prodejních akcí a uzavírání kupních smluv. „Protože mnoho seniorů ovládá internet, informoval jsem je o rizicích jeho používání,“ sdělil Hladík a doplnil, že podrobně vysvětlil seniorům cizí pojmy hoax a phising. Dostalo se i na problematiku pohybu důchodců v silničním provozu a otázky občanského soužití. „Přednáška byla velmi zajímavá a přínosná. Na závěr každé kapitoly měl strážník připraveno v několika bodech důležité shrnutí a poučení,“ pochválila Hana Kocourová, která s odborem sociálních věcí, jež řídí, přednášku zorganizovala. Akce byla součástí aktivit projektu Turnov – Zdravé město.


Vytvořeno 24.4.2014 11:04:10 | přečteno 687x | Bc. Radek Drašnar