Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městská policie chrání i seniory

přednáška pro seniory, autor: R. Drašnar

K práci turnovské městské policie patří také preventivní činnost. Prostřednictvím přednášek se snaží ochránit seniory před nejrůznějšími nebezpečnými jevy.

Mezi obyvatele domu s pečovatelskou službou na Výšince zavítal ve čtvrtek 28. listopadu 2013 strážník Vladimír Hladík. Na konkrétních případech z různých míst republiky upozornil na okrádání starých lidí na ulici nebo promyšleným podvodem. Popsal, jak jednotlivci nebo skupiny pachatelů lákají od seniorů peníze na odtah poškozeného vozidla údajného příbuzného nebo kradou hotovost a cennosti, když jsou vpuštěni do obydlí. Věnoval se také problematice prodejních akcí a uzavírání  kupních smluv. „Protože mnoho seniorů ovládá internet, vysvětlil jsem jim rizika jeho používání,“ informoval Hladík a doplnil, že podrobně charakterizoval například pojmy hoax a phising. Dostalo se i na problematiku pohybu důchodců v silničním provozu. „Přednáška byla velmi dobře připravena. Na závěr každé kapitoly měl pan Hladík připraveno v několika bodech důležité poučení,“ pochválila vedoucí domu s pečovatelskou službou Jana Čejková. Přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí turnovské radnice a byla součástí projektu Turnov – zdravé město.

Vytvořeno 2.12.2013 16:03:45 | přečteno 632x | Bc. Radek Drašnar