Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Měsíc duben – měsíc pro planetu Zemi

země

Projekt ekologické výchovy města Turnova,  který  v součinnosti s turnovskými školami a širokou veřejností již šestým rokem připravuje odbor životního prostředí a Městská knihovna Antonína Marka, byl v roce 2013 opět úspěšný.

Den Země, který je stanoven na 22. dubna, byl rozšířen o řadu akcí a přednášek na téma ochrany přírody a environmentální výchovy.

V tomto roce proběhlo  celkem 22 akcí pro děti z mateřských škol, základních škol a širokou veřejnost včetně pořadů pro seniory v penzionech. Celkem se projektu  zúčastnilo více než 770 účastníků.

Velký úspěch  nejen u dětí z mateřinek, ale také u pedagogů, měly vzdělávací pohádky na téma třídění odpadů pod názvem Byla j jedna hora , v podání Divadla jednoho herce Jarmily Enochové a divadla Rolnička. Bez odezvy nezůstala ani setkání se zoologem Karlem Keroušem na téma ochrany volně žijících zvířat ve městě a o životě v lese. V rámci 45. výročí vzniku CHKO Jizerské hory a 50 let od vzniku Krkonošského národního parku se konaly neobyčejné vyučovací hodiny na téma ochrany a života na našich horách. Přednášky paní Lenky Zadrobilové a Ing. Michala Skalky byly opět obohacením výuky  a zároveň motivací k vyhlášení 13. ročníku výtvarné, fotografické i literární soutěže PŘÍRODA NA ZEMI , tentokrát s mottem  KRÁSY NAŠICH HOR. Bližší informace o této soutěži na webových stránkách knihovny a města Turnova. Ráda bych poděkovala za spolupráci turnovským mateřským a základním školám a spolu pořadatelkami z odboru životního prostředí městského úřadu v Turnově pod vedením Ing. Miloslavy Šípošové. Uplynulý šestý ročník projektu Měsíce pro planetu Zemi  nás zavazuje k dalším aktivitám v této oblasti.

Projekt je také součástí aktivit Projektu Turnov - zdravé město a Místní agenda 21.

Za pořadatele Eva Kordová

ma21 logo central barva rgb 147x120logo small

obrázek3obrázek2DSCF9658obrázek5

Vytvořeno 3.5.2013 10:05:22 | přečteno 715x | Bc. Radek Drašnar