Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kdo vydrží půl dne offline?

Rodina offline, autor: Náruč

Zkoušeli jste si někdy změřit, kolik času denně strávíte s telefonem v ruce? Kolikrát si kontrolujete mailovou schránku nebo profil na sociální síti? A stává se vám, že jste nesví, když si třeba někde zapomenete mobil?

Nenápadní žrouti času si po malých doušcích ukusují našeho života a my jim často ještě ochotně přidáváme porce navíc. Síť mateřských center v Libereckém kraji proti těmto otesánkům vytáhla do boje s kampaní RODINA OFFLINE. U příležitosti Mezinárodního dne rodiny 15. května se na čtrnácti místech regionu konaly akce, které měly „donutit“ rodiče vypnout své komunikátory a věnovat se naplno dětem.

Třetí květnovou středu do kampaně svým programem přispělo také turnovské Centrum pro rodinu Náruč. V Rývových a Metelkových sadech připravilo stezku, na které se nenudily děti, ani jejich doprovod. Úkoly byly jednoduché, ale vždy s poučením o životě v přírodě. Na stanovištích na děti číhala tu žába, tu saranče nebo myšky. Závěrečná sladká odměna čekala na obrovském stromu bonbonovníku. Zřejmě i díky dobrému počasí si během dopoledne stezkou prošlo i 95 účastníků (32 dospělých a 63 dětí), převážně maminek a babiček s malými dětmi, nechyběly ani děti z nedaleké školky.

Ne každý ovšem dodržel podmínku „být offline“, čímž se vlastně jen potvrdila opodstatněnost kampaně. Z hloučku maminek s kočárky zaznívalo: „Jéžiš, když si vypnu telefon, tak vlastně nevím, kolik je hodin!“ nebo „Já si telefon nevypnula, dala jsem si tam jen vibrace – pro jistotu...“ Až tak nás mají ti žrouti v hrsti! Takže je příště nenechme, aby nám kradli to nejlepší, co jsme si kdy v životě „uvařili“ - totiž naše děti.

Michaela Uchytilová, Centrum pro rodinu Náruč

Rodina offline

Vytvořeno 27.5.2016 10:36:50 | přečteno 567x | anna.supikova
load