Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Fórum Zdravého města Turnova

Fórum Zdravého města Turnova (2)

V úterý 3. dubna proběhlo v Turnově první diskusní Fórum Zdravého města Turnova. Této veřejné diskuse se zúčastnilo dle prezenčních listin celkem 101 osob.

V úterý 3. dubna proběhlo v Turnově první diskusní Fórum Zdravého města Turnova. Této veřejné diskuse se zúčastnilo dle prezenčních listin celkem 101 osob.

Fórum Zdravého města Turnova se v našem městě uskutečnilo poprvé. Město jej pořádalo společně s Kulturním centrem Turnov, s.r.o. a Národní sítí Zdravých měst České republiky (NSZM ČR), jejíž ředitel Mgr. Petr Švec facilitoval celou akci. Pozvání přijal i ředitel Krajské hygienické stanice MUDr. Vladimír Valenta, PhD.; komisař Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, velitel stanice Turnov Npor. Ing. Jakub Otmar, koordinátorka Zdravého Libereckého kraje Ing. Ivana Ptáčková ad. 

Na začátku představil pan Švec činnost NSZM ČR a vysvětlil pojem Zdravé město. Poté paní starostka PhDr. Hana Maierová připomenula několika desítkami fotografií zajímavé akce minulého roku, a to jak kulturní, sportovní, ale i významné investiční počiny.

Samotná diskuse k celkovému rozvoji Turnova probíhala v deseti diskusních „hnízdech“. Jedním z nich byl i stůl věnovaný mládeži. Mimochodem - mládež na fóru jednoznačně zabodovala! U jednotlivých oblastí probíhala diskuse, občané měli možnost v průběhu diskuse migrovat i k jiným tématům. Zástupci jednotlivých oblastí, tzv. garanti, vystoupili před plénum se seznamem navržených problémů, z nichž dva dostaly prioritu a objevily se v celkovém výčtu problémů našeho města. Jejich přehled naleznete na fotografiích níže.

Poté měli všichni možnost hlasovat k jednotlivým problémům. K dispozici měl každý dva hlasovací „lepíky“. Oba hlasy mohli hlasující přiřadit jednomu problému, či každý k jinému. Po ukončení hlasování probíhal součet. Mezitím se losovalo o drobné ceny (propagační materiály, velikonoční zajíčky, ručně pletené pomlázky, velikonoční košík, svíčky…). Jednou z cen byl i balíček Fair-tradových čajů, který darovala NSZM ČR.

Následně proběhlo vyhlášení výsledků veřejného fóra. Výsledky jsou zaznamenány a stanou se podkladem pro celoměstskou anketu, kterou se problémy vzešlé z fóra ověří či vyvrátí. V anketě budou uvedeny problémy bez určení pořadí důležitosti vzešlého z veřejné diskuse.  Zodpovědnost je v této chvíli na každém občanovi Turnova. O vyhlášení ankety Vás budeme v následujících několika dnech informovat. Anketní lístky budou k dispozici v budově radnice (podatelna), informačním centru na náměstí Č. ráje, recepci KCT, hale TSC, hale TJ Turnov, v nemocnici, na webu města a ev. dalších místech. 

Po ukončení ankety a vyhodnocení výsledků bude specifikováno deset nejdůležitějších problémů z pohledu občanů Turnova, tzv. „10 P“. Tyto problémy budou předloženy radě města. O způsobu řešení budou občané informováni na dalším fóru, které se uskuteční za rok a bude se opakovat každoročně.

Děkujeme všem za účast a podnětnou diskusi, dále všem, kteří využili možnosti prezentovat svou organizaci na veřejném fóru a přispěli tím k vytvoření příjemné atmosféry celé akce. Jedná se o ZŠ Skálova, SVČDM Žlutá ponorka, Centrum pro rodinu Náruč, TJ Turnov, Regionální informační centrum Turnov, Kulturní centrum Turnov, s.r.o. Poděkování patří také zástupcům médií, přítomných na akci. Velice nás těší jejich zájem.

Věříme, že občané našeho města podpoří tuto novou tradici a příští rok se opět a v hojném počtu zapojí k veřejné diskusi.


Kateřina Doubravová, koordinátorka Projektu Turnov – Zdravé město a místní Agenda 21
Tel.: 481 366 321, 739 531 124, k.doubravova@mu.turnov.cz

(Foto: K. Doubravová)

Fórum Zdravého města Turnova

Fórum Zdravého města Turnova (1)

Fórum Zdravého města Turnova (1)

 
Fórum Zdravého města Turnova (6)

Fórum Zdravého města Turnova (6)

 
Fórum Zdravého města Turnova (2)

Fórum Zdravého města Turnova (2)

 
Fórum Zdravého města Turnova (3)

Fórum Zdravého města Turnova (3)

 
Fórum Zdravého města Turnova (4)

Fórum Zdravého města Turnova (4)

 
Fórum Zdravého města Turnova (5)

Fórum Zdravého města Turnova (5)

 
Fórum Zdravého města Turnova (7)

Fórum Zdravého města Turnova (7)

 
Fórum Zdravého města Turnova (9)

Fórum Zdravého města Turnova (9)

 
Fórum Zdravého města Turnova (8)

Fórum Zdravého města Turnova (8)

 
 
Vytvořeno 5.4.2012 | přečteno 1152x | Richard Mochal
load