Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Evropský týden mobility je kampaní pro každého

Evropský týden mobility, autor: ilustrační obrázek

Do letošního Evropského týdne mobility se opět zapojí i Turnov. Na období od 16. do 22. září 2013 je připraven bohatý program. Své si v něm najdou malí i velcí.

Po celý týden bude probíhat ve skautském středisku výuka dopravní výchovy. S podobnou náplní přijdou za žáky základních škol na přednášky i policisté. Ti budou společně se strážníky také kontrolovat přechody pro chodce v době dopravních špiček a městská policie zapojí školáky i do měření rychlosti v Nádražní ulici. Program obohatí dny otevřených dveří v Sokolovně ve Skálově ulici a v sídle turnovských hasičů v Daliměřicích. Chybět nebude lekce  nordic walkingu, chůze se speciálními holemi. Připraveno je promítání dánského dokumentárního filmu Lidský rozměr i povídání o cestovatelských zážitcích z Peru. Součástí bude také sobotní Svatohubertská slavnost na hradě Valdštejně.

„Nejvíce je toho naplánováno na čtvrtek 19. září. Ve Skálově ulici se uskuteční Evropský den bez aut. Celodenní program uzavře celou ulici,“ informovala jedna z organizátorek, pracovnice odboru životního prostředí turnovské radnice Zuzana Sedláková. Děti i dospělí se mohou těšit na exhibici trojnásobného mistra světa a reprezentanta v biketrialu Martina Šimůnka. O třídění odpadu poučí pořad Odpad z nebe nespad´. Hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři představí svoji techniku a provedou ukázky zásahů. Všichni si budou moci vyzkoušet jízdu na elektrokolech, zúčastnit se nejrůznějších soutěží, absolvovat jízdy zručnosti, překonávat překážkové dráhy, přijmout pozvání na výstavu o včelách v muzeu. Na nejmenší čekají pohádky.  Prezentovat se budou místní základní školy, zdravotní pojišťovny, tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje. Do příprav jsou zapojeny místní školy, neziskové organizace, firmy, složky integrovaného záchranného systému a další instituce a organizace.

Podrobný program Evropského týdne mobility v Turnově naleznete ikona souboruzde a plakát ikona souboruzde.

Evropský týden mobility je kampaň pro obyvatele měst a obcí, jejímž cílem je upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy.  Od svého uvedení v roce 2002 pozitivní vliv kampaně nejen v Evropě, ale i po celém světě roste. V roce 2011 v ní byl oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst s přibližně 156 miliony obyvatel.

Vytvořeno 28.8.2013 11:58:16 - aktualizováno 17.9.2013 9:26:55 | přečteno 777x | Bc. Radek Drašnar