Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Duben – měsíc pro planetu Zemi

Den Země

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov a Knihovna Antonína Marka Turnov pořádají v průběhu měsíce dubna v rámci 6. ročníku projektu environmentální a ekologické výchovy a u příležitosti Mezinárodního dne Země celou řadu akcí. Ty jsou určeny pro mateřské, základní a střední školy v Turnově, ale také pro seniory a širokou veřejnost. Mezinárodní Den země se slaví 22. dubna.

Uskuteční se vzdělávací pohádky na téma třídění odpadu a ochrany životního prostředí, přednášky o CHKO Jizerské hory, Krkonošském národním parku, CHKO Český ráj. Připraveny jsou vzdělávací pořady o životě zvířat v lese a ochraně volně žijících zvířat ve městech, o cestování po zemích, kde se zrodil rum. Vyhlášena  je také fotografická, výtvarná a literární soutěž pro mládež i dospělé  k 50. výročí založení KRNAP na téma Krása našich hor.

U příležitosti Dne země zbaví žáci základních a středních škol, jako již tradičně, okolí svých škol odpadků a nepořádku.

Přehled akcí pořádaných v rámci Měsíce pro planetu Zemi naleznete ikona souboruzde, plakát je ke stažení ikona souboruzde a propozice k soutěži ikona souboruzde.

Vytvořeno 28.3.2013 11:18:25 | přečteno 732x | Bc. Radek Drašnar