Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dny evropského dědictví v roce 2012 byly úspěšné

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, autor: Kateřina Doubravová

Odbor školství, kultury a sportu připravil pro Turnovany v rámci Dnů evropského dědictví dvě akce - koncert duchovní hudby pro varhany a violoncello a Putování po památkách.

Koncert duchovní hudby se konal v neděli 16. září v kostele Narození Panny Marie. Účinkovali Marie Zahrádková (varhany) a Karel Chudý (violoncello) z Hochschule für Musik ve Stuttgartu. Na programu byla známá díla J. S. Bacha, A. Dvořáka i současných autorů.

V úterý 18. září se uskutečnil již čtvrtý ročník naučné stezky pro žáky 4. - 5. ročníků základních škol s názvem Putování po památkách.  Akce se zúčastnilo 97 dětí z turnovských škol včetně Mašova. Trasa byla připravena jako dvouhodinová vycházka se čtyřmi soutěžními stanovišti. Začínalo se prohlídkou synagogy v Krajířově ulici, kde děti dostaly první část kvízu. Pak účastníci pokračovali do Skálovy ulice, kde si prohlédli nejnověji zapsanou turnovskou památku, kterou je základní škola architekta Jaroslava Valečky z r. 1908. Dále žáci putovali do Rývových sadů, kde na ně čekaly ukázky sokolnictví a posledním stanovištěm byl Dlaskův statek v Dolánkách. Po prohlídce poutníci doplnili poslední, čtvrtou část kvízu - poznávali předměty podle názvu. Jako překvapení a zároveň odměna pro všechny byly přichystány grilované párky a než se účastníci najedli, vyhodnotili pracovníci OŠKS jejich odpovědi z jednotlivých stanovišť. Vyhlášení vítězů proběhlo na dvoře před statkem, kde se nejdříve konal bleskový "rozstřel", protože první a druhé družstvo mělo stejný počet bodů. Vítězové si odnesli knížky a medaile, druhé a třetí družstvo brožury o Českém ráji a drobnější ceny. Také počasí bylo objednáno dobře, takže přispělo k pohodové atmosféře celé akce.

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova

(Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, foto: K. Doubravová)


Související články:

Dny evropského dědictví 2012 v Turnově

Prohlídka běžně nepřístupných prostor zámku Hrubý Rohozec

Nové archeologické nálezy na Turnovsku a prohlídka sklepení barokního domu U BažantaVytvořeno 2.10.2012 13:15:03 | přečteno 711x | Kateřina Doubravová
load