Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bude Liberecký kraj zdravý?

logo NSZM - celé

Na toto téma diskutovali zástupci členské základny Národní sítě zdravých měst z Libereckého kraje na svém pracovním setkání v Jilemnici v pátek 24. května 2013.

Setkání zorganizovali pracovníci odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje. Zúčastnili se jej koordinátoři, případně odpovědní politici projektu Zdravé město z Jilemnice, České Lípy, Lomnice nad Popelkou, Desné a Turnova, MAS „Přijďte pobejt!“ z Jilemnice a Mikroregionu Podralsko a členka rady kraje Ivana Hujerová.  Na úvod setkání bylo konstatováno, že Liberecký kraj je členem Národní sítě zdravých měst ČR (NSZM) od roku 2011, ale doposud nebyl příliš aktivní. Do budoucna by se rád zařadil vedle krajů Jihomoravského, Plzeňského, Moravsko-slezského a kraje Vysočina k významným podporovatelům projektu Zdravý kraj a vyvíjel v tomto směru nejrůznější aktivity přinášející výsledky pro rozvoj celého území.  Témata Kvalita života a zdravý životní styl, Rok aktivního občanství a Studentský Program rozvoje Libereckého kraje a další by k tomu mohla výrazně přispět. Poté prezentovalo své velmi dobré výsledky v projektu Zdravé město Jilemnice. Hned nato se rozpoutala věcná diskuse nad smysluplností členství v NSZM, nad personálním zabezpečením a způsoby financování aktivit projektu v jednotlivých místech. Došlo také k výměně zkušeností jednotlivých municipalit. Koordinátor projektu Turnov – zdravé město a místní Agenda 21 Radek Drašnar představil v této diskusi činnost Parlamentu mládeže Města Turnova.  Na závěr se účastníci setkání shodli na potřebnosti podobných pracovních setkání, která by se měla v příštím období konat častěji.

Vytvořeno 29.5.2013 8:25:00 | přečteno 719x | Bc. Radek Drašnar