Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Blíží se letošní Evropský týden mobility

logo - Evropský týden mobility 2013

Evropský týden mobility, každoroční kampaň pro občany měst a obcí, která si klade za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, je vyhlášen na období od 16. do 22. září 2013.

Pro letošní rok je ústředním tématem Evropského týdne mobility „Čistý vzduch – je to na nás!“. Téma upozorňuje na zhoršující se kvalitu ovzduší díky narůstající automobilové dopravě. Cílem této akce je zklidnění automobilové dopravy ve městech, zlepšování kvality ovzduší a propagace používání udržitelných forem dopravy jako je pěší chůze, používání cyklistických kol, využívání autobusů a vlaků.

Město Turnov se k této evropské kampani připojí a v týdnu od pondělí 16. 9. do neděle 22. 9. budou ve městě  probíhat různé akce pro děti i širokou veřejnost. Odbor životního prostředí turnovské radnice ve spolupráci s dalšími odbory (školství, sociální, dopravní), Kulturním centrem Turnov, s.r.o., městskou policií, základními školami, Střediskem pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka, Městskou knihovnou Antonína Marka, Centrem pro rodinu Náruč, o. s. a dalšími organizacemi uspořádají během týdne celou řadu zajímavých akcí. Bude se jednat např. o přednášky či výlety. Součástí kampaně bude Den bez aut, kdy ve čtvrtek 19. září 2013 dojde k uzavření celé Skálovy ulice a v ní se uskuteční celodenní program. O všech akcích v rámci Evropského týdne mobility i Dne bez aut budeme informovat na webových stránkách města Turnova a v zářijovém vydání Radničních listů - součásti měsíčníku Hlasy a ohlasy Turnovska. 

Vytvořeno 16.7.2013 11:02:30 | přečteno 549x | Bc. Radek Drašnar