Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Velký úklid po okupantech, část 1.

velkyuklid

Před dvaceti roky, na jaře 1990, se Turnov jako prvé město v České republice osvobodilo od sovětské okupační armády. Poslední rudoarmějec opustil Český ráj 31. května 1990. Krátký dokument MILANA BRUNCLÍKA připomíná pamětníkům a dokumentuje mladým architektonickou proměnu Turnova z okupační gubernie do emancipovaného centra Českého ráje.

VELKÝ ÚKLID Před dvaceti roky, na jaře 1990, se Turnov jako prvé město v České republice osvobodilo od sovětské okupační armády. Poslední rudoarmějec opustil Český ráj 31. května 1990.

Krátký dokument MILANA BRUNCLÍKA připomíná pamětníkům a dokumentuje mladým architektonickou proměnu Turnova z okupační gubernie do emancipovaného centra Českého ráje.

Dokument je výňatkem z jubilejního DVD, které pod názvem PROMĚNY vydalo Město Turnov spolu s BONUS TV v roce 2009 ke dvacátému výročí Listopadu 89.

Čas : 2,30 min. , plný PAL, STEREO

Vydáno dne 17. 04. 2010

Autor: BonusTV


Vytvořeno 20.4.2010 | přečteno 941x | Richard Mochal
load