Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zpráva o situaci na bazénu Výšinka

V posledních dnech se šíří Turnovem a jeho okolím tu zaručené, tu méně zaručené zprávy o tom, že Město Turnov nebude již dále provozovat plavecký bazén na Výšince, že ho z ekonomických důvodů zavírá. Jako reakce na ně se dokonce aktivizují skupiny, které organizují petice proti jeho zavření. Co se tedy vlastně na bazénu děje. Jsou všechno jenom fámy, nebo je poplach oprávněný?

Plavecký bazén na Výšince vznikl v druhé polovině 20-tého století z iniciativy pana učitele Kopala jako plavecká učebna. Celá akce se dostala do tehdy velmi rozšířené akce Z. Což znamenalo, (to pro ty mladší) že část prací byla vykonávána „dobrovolně“ a ve volném čase občany města. Po několika letech provozu byl bazén uzavřen a jeho opětné znovu zprovoznění bylo v roce 1994. V té době se počítalo jen s otevřením provizorním a vědělo se, že bude nutná generální rekonstrukce. Tomu odpovídalo i jeho vybavení. Jak z hlediska technologického, tak i zázemí. Při rekonstrukci technologické části bazénu v Turnově nebyla zapracovaná žádná rezerva zařízení. Proto každý výpadek jednotlivých zařízení omezuje provoz. Výčet všech poruch by zabral velkou část této úvahy a nebyl by k ničemu. Faktem zůstává, že provozovat plavecký bazén za současného stavu je prakticky nemožné.

V roce 2000 byla založena Městská sportovní Turnov s.r.o., jako organizace, která by měla spravovat městský majetek sloužící ke sportovní a rekreační činnosti obyvatel. Novému pronájemci bylo okamžitě jasné, že situace na bazéně je dlouhodobě neudržitelná. Tehdy však bylo také zřejmé, že je třeba vydržet jen několik málo let, kdy bude v Turnově vybudován smělý projekt mecenáše pana J.B.Horáčka, jež ve svých plánech mimo jiné s novým krytým bazénem počítal. O smutném konci této koncepce není třeba se zmiňovat. Stařičký bazén tak musel suplovat dále svého nenarozeného bratra. Je paradoxem, že i přes svůj stav a hromadící se potíže si bazén rok od roku získával u turnovské veřejnosti stále větší oblibu. Příčinou toho je bez nadsázky entuziasmus a nasazení vedoucího tohoto zařízení, pana Roberta Havlína a jeho týmu.Velkou zásluhu na tom, že bazén dosud funguje má i Město Turnov, které i přes ztrátovost toto zařízení dotuje. Byl to právě pan Havlín, který prostřednictvím vedení Městské sportovní opakovaně upozorňoval na kritický stav bazénu a na nutnost jeho rekonstrukce.

Z výše uvedených důvodů Rada města schválila zpracování projektu na generální rekonstrukci. V letošním roce byla podána žádost o poskytnutí finančních prostředků na krytí této akce z Regionálních operačních programů (ROP). Jako podklad k podání této žádosti posloužily právě zpracované projekty.

Dnešní situace je tedy následující. Stav bazénu (viz výše) je již v situaci, kdy jej není možno dál provozovat. Bude k 30.červnu odstaven. Přibližně v tomto termínu bychom měli vědět zda byla akceptována naše žádost o finanční příspěvek z ROP. V tom případě začneme na podzim s rekonstrukcí a bude-li vše dle plánu uvítáme turnovskou veřejnost a školy na podzim roku 2009 v novém moderním bazénu. Otázkou zůstává co se stane, když nebude náš projekt zařazen mezi vybrané.

za Městskou sportovní Turnov s.r.o. Jiří Vele jednatel

ikona souboruPříloha - poruchy bazénu

Vytvořeno 25.6.2008 | přečteno 971x | Richard Mochal
load