Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zájem o bruslení byl velký

Městské kluziště, autor: Jindřich Kořínek

V průběhu vánočních a novoročních svátků byl velký zájem o bruslení na kluzišti u haly TSC v lokalitě u nádraží.

V období od 20. prosince 2013 do 1. ledna 2014 zavítalo na turnovské kluziště u nádraží 2 086 lidí. Celé kluziště bylo otevřeno každý den od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:30 hodin. Výjimkou byl Štědrý den a Nový rok, kdy byl návštěvníkům k dispozici jen jeden blok.

Nepřízeň počasí se neprojevuje jen na spotřebě energie, ale bohužel i na kvalitě ledu. Vzhledem k vysoké návštěvnosti a teplotám nad nulou led rychle odchází. "Dokonce došlo 31. 12. 2013 k havárii, kdy na jednom obzvlášť zatěžovaném místě kluziště došlo k proříznutí hadiček bruslemi a mírnému úniku chladící kapaliny," uvedl jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek a doplnil, že i tak byl provoz kluziště zachován, byť s mírným omezením. "Snahou našich pracovníků je, aby led zůstal i v nepříznivých klimatických podmínkách zachován," sdělil Kořínek a dodal podrobnosti: "Pokud je teplota přes noc pod bodem mrazu, je kluziště nastříkáváno, aby se zvýšila vrstva ledu. Nástřik není možné provádět přes den nejen kvůli vysokým teplotám, ale i z důvodu provozní doby." I přes uvedené potíže těší zodpovědné pracovníky zájem veřejnosti o kluziště a jeho využívání hlavně mládeží a rodin s dětmi. Malé děti se také radují ze "sněhu" vedle kluziště.

Vytvořeno 6.1.2014 8:18:39 | přečteno 1197x | Bc. Radek Drašnar