Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Z „republiky“ přivezlo turnovské judo tři medaile

JUDO Turnov - turnaj v Chomutově, autor: TSC Judo Turnov

Turnovští mladí judisté se zúčastnili letošního třetího z pěti dílů závodu Českého Poháru mládeže. V sobotu 7. června 2014 hostilo tento turnaj, na kterém se sbírají kvalifikační body pro podzimní mistrovství republiky, město Chomutov.

 

V obrovském vedru dokázal turnovský oddíl opět posunout hranice svých možností. „Zatímco z Ostravy jsme přivezli jednu medaili a z Jablonce dvě, tak v tomto závodě dokázali naši svěřenci vybojovat hned tři cenné kovy,“ říká trenér mládežnického juda Jan Zárybnický. Postaraly se o ně tentokrát dívky. Andrea Prokorátová potvrdila svou stoupající formu a po dvou Českých Pohárech, kde vyšla medailově naprázdno, získala v kategorii dorostenek bronzovou medaili. O druhý cenný kov se zasloužila Klára Volfová, které jen těsně unikl postup do finále, a obsadila v kategorii mladších žákyň ve své váze rovněž třetí místo. „Nutno podotknout, že Klára získala medaili zatím na všech třech závodech Českého Poháru,“ dodává Zárybnický. V Chomutově dosáhla nejlepšího výsledku Julie Zárybnická. Ta se v kategorii mladších žákyň ve váze do 44 kilogramů probojovala až do finále, kde po dramatickém průběhu podlehla o dvě kyu zkušenější soupeřce a vybojovala tak skvělou stříbrnou medaili. Z dalších závodníků se na bodovaném 7. místě umístil Lukáš Jansa z mladších žáků, kterého po vynikajícím výkonu o lepší umístění připravila vlastní chyba. Sedmý skončil také dorostenec Jakub Sucharda, který navzdory těžkému losu předvedl statečný výkon. „Celkově lze naše vystoupení hodnotit velmi pozitivně, protože tolik cenných kovů z republikového závodu turnovské judo již dlouho nepřivezlo. Doufejme, že tato šňůra bude i nadále pokračovat,“ vyjádřil se Zárybnický.


Vytvořeno 16.6.2014 8:00:45 | přečteno 484x | Bc. Radek Drašnar