Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští judisté byli úspěšní

Kurz sebeobrany, autor: TSC Turnov

Velkých úspěchů dosáhl v několika minulých týdnech oddíl judo Tělovýchovně sportovního clubu Turnov.

Historického úspěchu dosáhli  muži, kteří skončili po posledním kole letošního ročníku I. ligy na skvělém 2. místě a postup do extraligy jim unikl pouze o 2 pomocné body. Družstvo získalo stejný počet bodů i jednotlivých vítězství jako postupující SKP Judo Jičín. Na druhé místo je odsunulo pouze horší „skóre“. I tak se ale jedná o nejlepší výsledek za celých čtrnáct let účasti turnovských sportovců v této soutěži. Družstvo nastupovalo ve složení Milan Sehnal, Jan Brynych, Jakub Mareš, David Louda, Adam Smutný, Radek Louda, Marek Feurich, Ondřej Chlup, Pavel Baculák, Dominik Colan, Vladimír Franěk, Lumír Kříž a Lukáš Žižka.

Dalšího významného úspěchu dosáhlo judistické mládí.  Mladí závodníci dokázali teprve podruhé v historii klubu vyhrát putovní pohár za 1. místo v žákovské soutěži o Samurajskou Katanu. V sobotu 2. listopadu 2013 byla tato soutěž završena 3. kolem a mladí turnovští judisté tuto soutěž, která se koná pravidelně od roku 1996, vyhráli s velkým náskokem. V soutěži se představilo celkem 467 dívek a chlapců z patnácti oddílů a šesti krajů republiky. Turnovští bojovali pod vedením trenérů Kláry Volfové, Ivety Trpišovské, Aleše Bartoše, Jana Zárybnického, Davida Korečka a Jakuba Mareše. Na tomto úspěchu mají svůj podíl všichni, kteří na tatami nastoupili. Nejvíce medailí z jednotlivých kol posbírali David Cerman, Adam Bartoš, Julie Zárybnická a Lucie Zárybnická z mláďat a Lukáš Jansa a Ondřej Fejkl z mladších žáků, kteří dosáhli na stupně vítězů ve všech třech kolech.

Samurajskou katanu finančně podpořilo město Turnov prostřednictvím příspěvku ze sportovního fondu.

Judo TurnovJudo Turnov

Vytvořeno 5.11.2013 12:06:27 | přečteno 1613x | Bc. Radek Drašnar