Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovský pumptrack má unikátní skok

Nový pumptrack v Turnově, autor: Z. Štrauchová

Překážkou, která doposud na žádné trase asfaltového pumptracku v České republice není, se může pyšnit turnovské sportoviště. Jde o speciální přerušení mezi odrazovou a dopadovou plochou – „je to takový „turnovský taxis,“ říká s úsměvem iniciátor vzniku pumptracku v Turnově Marek Slavík.

Včera byla stavba turnovského pumptracku dokončená a předaná Městské sportovní Turnov, s.r.o. „Pumptrack je zatím ve zkušebním provozu, chybí mobiliář, namalovat vodící čáry, což lze až po technologické přestávce, kdy patřičně vyzraje živičný povrch, a hlavně se musí všechny okolní hliněné plochy zatravnit. Tráva již byla vysetá, a proto je přísný zákaz vstupu na tyto části,“ upozornil Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, slavnostní otevření se závody a doprovodným programem se uskuteční 29. srpna 2020. 

Nový pumptrack v Turnově

Sami stavitelé si turnovský pumptrack pochvalují. Na relativně krátké vzdálenosti se jim podařilo postavit technicky dokonalou trať, která uspokojí i náročné kreativní jezdce. „Pokud absolvujete terénní vlny a klopené zatáčky tím správným způsobem (pumpováním), již po jednom projetí vás pěkné pálí stehna,“ svěřil včera po dokončení jeden z pracovníků firmy Dirty Parks, s.r.o.

Nový pumptrack v Turnově

Nový pumptrack v Turnově

Projekt PUMPTRACK zvítězil v participativním rozpočtu roku 2019. Vítězných 250.000 Kč by ovšem nestačilo na celou realizaci. Předkladatelé projektu to nevzdali a začali shánět příspěvky od firem i obyvatel Turnova. V rámci sbírky prostřednictvím transparentního účtu se jim podařilo získat dalších 426.395,80 Kč od více jak 100 obyvatel a několika firem. Následně se našla skupina významných velkých přispěvatelů, což motivovalo i město k dalšímu příspěvku, a tak si Turnov mohl dovolit postavit malý i velký okruh v celkové hodnotě cca 1,9 mil. Kč bez DPH. Turnovský pumptrack bude patřit mezi největší asfaltová sportoviště tohoto typu v České republice. 

Nový pumptrack v Turnově

Mgr. Zdenka Štrauchová

Vytvořeno 25.7.2020 7:49:41 | přečteno 1479x | zdenka.strauchova
load