Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovské orientační běžce čeká nejslavnější švédský závod

orientační běžci ve Švédsku

Na dvacet turnovských orientačních běžců odjelo na počátku května do švédského Enköpingu, aby se o víkendu 4. a 5. května 2013 utkali s nejlepšími týmy světa v legendárním štafetovém závodě 10mila.

Absolvováním tohoto závodu završí současný turnovský tým účast v kompletní trojici největších orientačních štafetových závodů světa. Po 98. místě z 1350 týmů na největším finském štafetovém závodě Jukola v roce 2008, 65. místě ve švédských podzimních 25 členných štafetách 25manna, kde se OOB Turnov účastnil v roce 2010 jako první český klub v historii vůbec, čeká teď turnovský tým výzva poslední, a dost možná nejtěžší.

Jestliže se říká, že Jukola je závod největší, 25manna nejzábavnější, tak 10mila je bezesporu nejdrsnější. Brzký jarní termín zaručuje ve Skandinávii přetěžké podmínky, kde všudypřítomné bažiny jsou přeplněné vodou a teploty v průběhu mužského závodu atakují bod mrazu.

Turnov vysílá do boje jeden tým do závodu žen, který se běží v sobotu odpoledne a v podvečer. Porci pěti náročných úseků si postupně rozdělí Lucie Krafková, Markéta Poloprutská, Tereza Uhlíková, Iva Rufferová a Michaela Gomzyk-Omová.

Na muže čeká úseků rovnou deset, které si dohromady rozdělí slušnou porci takřka 130 kilometrů napříč hlubokými severskými lesy. Aby to bylo ještě těžší, závod startuje dle tradice v sobotu večer ve 22:00 hodin a končí v průběhu nedělního dopoledne, takže zhruba polovina běžců absolvuje svoji trať za tmy. Na jednotlivých úsecích se představí v turnovských barvách Daniel Wolf, Vít Zakouřil, Petr Fodor, Martin Baier, Martin Váňa, Jindřich Kořínek, Patrik Horák, Ondřej Holas, Martin Vlček a Pavel Hradec. Turnovský tým samozřejmě nemůže konkurovat profesionálním severským velkoklubům, ale dokončení závodu a každé případné umístění v nejlepší 100 bude jednoznačným úspěchem.

Daniel Wolf, OOB TJ Turnov

stránky závodu: http://2013.10mila.se/?lang=en

Vytvořeno 1.5.2013 17:35:06 | přečteno 1117x | Bc. Radek Drašnar