Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovské mužské JUDO přepisuje historii

judo

Po loňském skvělém 2. místě v první lize dosáhlo družstvo mužů svého životního úspěchu.

V sobotu 11. října 2014 se muži TSC JUDO TURNOV stali MISTRY 1.LIGY! Zaslouženě si tak turnovští judisté vybojovali historicky premiérový postup do Extraligy, tedy do soutěže, ve které startují z velké části juniorští a seniorští reprezentanti od nás i z Evropy. „Bylo vidět, že mužstvo dozrálo. Pereme se dlouho v téměř nezměněné sestavě a před čtyřmi lety jsme balancovali na hraně sestupu z 1. Ligy. A dneska podívejte!“ pronesl nejúspěšnější turnovský závodník Jakub Mareš. „Jsem pyšný na to, co jsme pro Turnov dokázali. Hlavně i proto, že titul si vybojovali naši – turnovští odchovanci. Kluci fungují jako tým a dokáží ze sebe dostat maximum.“ dodal trenér Radek Louda. V sobotním posledním kole zářili zejména dvě opory Jakub Mareš a Vladimír Franěk, kteří zvítězili ve všech utkáních, ke kterým nastoupili. Franěk dokonce všechna svá utkání ukončil před časovým limitem. Turnovští postupně porazili JC Železo Hranice 4:3, Sokol Mohelnice 5:2, SKJ Týn nad Vltavou 5:2, Judo Orel Blučina 6:1 a nejnapínavější bitvu svedli s SKP Judo Jičín, když celé utkání rozhodl posledním zápasem v těžké váze (+100) Lukáš Žižka vítěstvím na ippon a Turnov se tak radoval z vítězství v utkání 4:3.

Za Turnov nastoupili – Lukáš Motyovszki (-60kg), Jakub Mareš a Jan Brynych (-66kg), David a Radek Loudovi (-73kg), Marek Feurich a Ondřej Chlup (-81kg), Vladimír Franěk (-100kg) a Lukáš Žižka (+100kg). V tomto posledním kole nenastoupil pouze Pavel Baculák.

Gratulujeme!


Jan Zárybnický, TSC JUDO TURNOV

Vytvořeno 14.10.2014 8:59:38 | přečteno 1002x | Ing. Klára Preislerová